Mug cake: Recept na rychlý moučník z mikrovlnné trouby

Mug cake, oblíbený recept vytvořený jen ze základních surovin, a to přímo v mikrovlnné troubě. Připravte si sladkou pochoutku, kterou můžete mít do pěti minut hotovou.

Mug cake je rychlý a jednoduchý moučník, který si můžete vychutnat bez zdlouhavého pečení. Během několika minut vytvoříte dokonalý „dortík“ v mikrovlnce, aniž byste zaneřádili celou kuchyň a rozpalovali troubu na pečení. Inspirujte se receptem na čokoládový mugcake, který si všichni zamilují.

mug cake
Zdroj foto: irenka897 / Shutterstock.com

Co je mug cake?

Mug cake je typ dezertu, který je připravovaný a pečený přímo v hrníčku. Jeho název vychází ze spojení slov „mug“ jako hrníček a „cake“ jako dort. Jedná se tedy o skutečně jednoduchý a rychlý způsob, jak si připravit takový mini moučník během chvilky, aniž byste nad jeho přípravou strávili hodiny.

Jak připravit mug cake?

Příprava mugcaku je velmi jednoduchá. Principem je smíchat všechny sypké suroviny, dobře promíchat a k sypké směsi přidat zbylé suroviny. Těsto pořádně vymíchejte, ujistěte se, že v něm nezůstaly žádné hrudky. Velmi důležité je správná příprava také samotných hrnečků. Ty si pečlivě vymažte máslem pokojové teploty a následně je naplňte těstem. Plňte pod okraj hrnečku, těsto během pečení v mikrovlnné troubě nabyde.

Recept na mug cake

Obtížnost:BeginnerČas přípravy: 5 minutČas pečení: 5 minutCelkový čas: 10 minutPorce:1 porce

Mug cake do mikrovlnky připravíte snadno jak vy, tak i vaše děti. Mug cake se stal oblíbeným moučníkem mladistvých, je rychlý, snadný a levný.

Suroviny

Postup

  1. Ze všeho nejdříve si vyberte takový hrníček, který je vhodný do mikrovlnné trouby.
  2. Hrníček vymažte máslem pokojové teploty.
  3. Do mísy nasypte prosátou mouku, kakao, cukr, prášek do pečiva a sůl a pořádně promíchejte.
  4. Poté k sypké směsi přidejte všechny ostatní ingredience a vymíchejte hladké těsto bez hrudek.
  5. Těsto nalijte do hrníčku pod jeho okraj a vložte do mikrovlnky.
  6. Mikrovlnku zapněte na 700 Wattů asi na 4 minuty.
  7. Mugcake je hotový, jakmile těsto povyskočí nahoru a je pevné.
  8. Doladit si ho můžete už podle svých představ.

Tipy

  • Hotový mug cake je vynikající s vanilkovou zmrzlinou, ale také s čerstvým ovocem jako jsou maliny, borůvky a jahody a zakysanou smetanou.

Tipy pro nejlepší rychlý dezert do mikrovlnky

Velmi důležitý je správný poměr ingrediencí. Proto dodržujte správné množství surovin uvedené v receptu. Aby se dezert povedl, je důležité, aby se všechny ingredience spojily dohromady. V těstě nesmí být žádné hrudky, těsto musí být hladké a tekuté. Nebojte se také zkoušet různé chutě a suroviny jako jsou vonné extrakty, čokoláda, ovoce apod.

Jakmile vložíte mug cake do mikrovlnné trouby, sledujte jeho průběh přípravy. Doba se totiž může lišit v závislosti na výkonu mikrovlnné trouby. Dbejte také na to, abyste mugcake nepřepekli. Prostředek by měl být vlhký, ale ne syrový.

Experimentujte a nezůstávejte jen u klasického čokoládového mugcaku. Existuje tolik možností, například oblíbený je také banánový, mugcake z ovesných vloček, protein mug cake a další. Komu vadí vajíčka, tak si může připravit verzi bez vajec, nebo dokonce low carb mug cake.

Moučník z mikrovlnky můžete připravit i jako odpolední svačinku pro ty nejmenší, mug cake pro děti ve formě mug cake oreo, makový, čokoládový či brownie mugcake neodmítne žádné dítě.

Další recepty do mikrovlnky

Recepty do mikrovlnné trouby jsou v dnešní době velmi oblíbené a není se čemu divit. Dnes už každý dává přednost jednoduchosti a časové nenáročnosti. A co všechno si můžete v mikrovlnce připravit?

Velkým hitem se staly hrníčkové knedlíky k omáčkám, plněné brambory, pudinky, vajíčka, banánové chlebíčky, bábovky, těstoviny nebo rýžové pokrmy.

Zdroj: nigella.com, taste.com.au


Další tipy na oblíbené dezerty

Ohodnoťte recept
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.