Lotus cheesecake – Pečený dort s jednoduchou přípravou

Lotus cheesecake je oblíbenou pochoutkou všech, kteří mají nejenom rádi svěží tvarohové dorty, ale také těch, kteří milují skořici a karamel. Toto spojení vyniká svou unikátní chutí. Jak si připravit Lotus cheesecake?

Co je lotus cheesecake?

Lotus cheesecake vznikl jako variace na tradiční cheesecake, kdy do základu byly přidány sušenky Lotus Biscoff a také karamelový krém Lotus. Tyto belgické sušenky jsou známé pro svou skořicovo-karamelovou příchuť – a právě tato kombinace dává dortu unikátní strukturu a chuť.

Lotus cheesecake se rychle stal oblíbeným dezertem v kavárnách, restauracích a domácnostech po celém světě. Recepty na tento pečený dort z lotusek i nepečený dort z lotusek se začaly brzo objevovat na internetu, takže se tento recept rozšířil mezi mnoho kuchařek. Díky své jedinečné kombinaci chutí a atraktivnímu vzhledu získal lotus cheesecake širokou popularitu a stal se jedním z oblíbených dezertů mezi milovníky sladkostí.

Tip: Vyzkoušejte také oblíbený recept na citrónový cheesecake

Recept na lotus cheesecake

Obtížnost:IntermediateČas přípravy: 30 minutČas vaření:1 hodina Celkový čas:2 hodiny 30 minutPorce:12 porce

Lotus cheesecake recept může vypadat složitě, nicméně jeho lahodná chuť za to rozhodně stojí!

Ingredience

Postup přípravy

 1. Rozemelte sušenky Lotus Biscoff na drobné kousky, buď v mixéru, nebo vložením sušenek do uzavíratelného sáčku a rozmačkáním válečkem. Smíchejte je s rozpuštěným máslem, dokud získáte konzistenci mokrého písku.
 2. Tuto směs utlačte na dno dortové formy s odnímatelným dnem (obvykle o průměru 23 cm). Ujistěte se, že sušenky jsou rovnoměrně rozprostřeny a dobře utlačeny. Dejte do lednice a nechte ztuhnout.
 3. Mezitím předehřejte troubu na 160 °C.
 4. V mixéru smíchejte smetanový sýr, krémový tvaroh, cukr a vanilkový extrakt, dokud nedostanete hladkou směs.
 5. Přidejte jedno vajíčko za druhým a dobře promíchejte mezi přidáním každého vajíčka.
 6. Nalijte polovinu této směsi na základnu sušenek v dortové formě.
 7. V misce smíchejte karamelový krém Lotus Biscoff a přelijte ho na vrchol poloviny směsi ve formě.
 8. Nalijte zbývající směs smetanového sýra na vrchol a použijte vidličku nebo nůž na vytvoření vzorů, které smíchají vrchní vrstvu s karamelovým krémem.
 9. Pečte karamelový cheesecake lotus ve vyhřáté troubě po dobu asi 45-60 minut. Poté vypněte troubu a nechte lotuskový dort uvnitř trouby ještě asi 1 hodinu.
 10. Než lotus dort servírujete, nechte ho vychladnout na pokojovou teplotu a poté dejte do lednice alespoň několik hodin nebo přes noc, aby ztuhl.
 11. Před podáváním ozdobte cheesecake extra sušenkami Lotus Biscoff a karamelovým krémem Lotus Biscoff podle chuti.

Doporučujeme: Recept na čokoládový nepečený cheesecake

Jak připravit nepečený lotus cheesecake?

Příprava nepečeného lotus cheesecake se od pečené varianty moc neliší. Hlavní rozdíl je akorát v tom, že přeskočíte fázi pečení – a formu s připravenou sušenkovou základnou a krémovou směsí uložíte do lednice, minimálně na 4 hodiny. Poté můžete ztuhlý dort konzumovat. Lotus cheesecake nepečený je stejně chutný, jak cheesecake z lotusek, který upečete.

Zdroj: scottishscran.com, www.goodhousekeeping.com

4.7/5 - (8 hodnocení)
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.