Jaké květiny se hodí k jednotlivým znamením horoskopu?

O květinách se říká, že hovoří tím nejkrásnějším jazykem na světě. Nesou v sobě skryté symboly, dokážou člověka rozněžnit i rozhořčit zároveň. Jaké květiny se hodí k jednotlivým znamením horoskopu?

Zdroj foto: Lidiia / Shutterstock.com

Květiny podle znamení

V lidském životě květiny hrají stále důležitou roli. Jsou dávány z lásky i pro radost, provázejí člověka na svatbě nebo i na jeho poslední cestě. Vybrat tu správnou květinu pro určitou osobu může být někdy problém, pokud neznáte její vkus. Pak se ovšem lze orientovat i podle znamení v horoskopu a podle toho, jaká květina je mu přiřazená. Vyjadřuje obvykle povahu a charakteristiku tohoto znamení. Tak se pojďme na to podívat, abyste mohli svého blízkého obdarovat správnou květinou.

Beran (21.3. – 20.4.)

Znamení Beran srší nápady, kudy chodí. Má vřelou, až impulzivní povahu a není radno se ho něčím dotknout nebo urazit. To pak oheň uhasíte a znovu ho zažehnout může trvat hodnou chvíli. Berani jsou zosobněním štědrosti, jsou ochotni se rozdělit o peníze i majetek. Radost jim uděláte zejména květinami se zářivými a výraznými barvami i silnou vůní, jakou mají například frézie nebo lilie.

Býk (21.4. – 21.5.)

Býci jsou schopni zvládnout každou situaci, kterou jim život přinese do cesty. Jsou to bojovníci celou duší, mají silnou vůni a milují květiny exotického vzhledu, které se budou u nich doma skvěle vyjímat. Neurazíte je kyticí, které bude vévodit amarylis nebo bouvardie.

Blíženec (22.5. – 21.6.)

Blíženci jsou romantické osoby, u nichž nikdy nevíte, čím vás překvapí. Jsou jako dva jedinci v jednom. Ostatně proto jsou to přece Blíženci. Rádi mluví a mají rádi, když jim člověk s obdivem naslouchá. Potřebují být středem pozornosti, a možná i právě proto jim udělá radost, když je obdarujete kyticí nádherných růží. Třeba i čajových, jež jsou něžné a dokážou v Blížencích zažehnout cit, který se v nich skrývá.

Rak (22.6. – 22.7.)

Že nemůže být potřeštěný Rak také něžnou osůbkou, jíž udělá radost kytice krásných květin? Musíme vás vyvést z omylu, pokud si to myslíte. Raci květiny milují a rádi je dostávají i dávají. V Racích se snoubí cit pro estetiku s praktičností. Jsou rození módní návrháři a dokážou ocenit, když někdo umí ocenit je. Nejvíce se jim zavděčíte žhavě červenou anturií, voňavými fréziemi nebo tulipány.

Lev (23.7. – 22.8.)

O Lvech se říká, že jsou králi společnosti. Něco na tom bude, i když mnohý Lev si rád najde klidné místo a tam odpočívá a přemýšlí si o svých plánech. Chcete mu udělat radost? Pak mu věnujete kytici slunečnic nebo kopretin. S oběma květinami nešlápnete vedle.

Zdroj foto: New Africa / Shutterstock.com

Panna (23.8. – 22.9.)

Záhadné Panny nemají rády plamenné projevy na veřejnosti, drží se spíše zpátky. Jsou to čisté duše, kterým se příčí nepoctivost a lhaní. Když milují, tak jedině celým svým srdcem. Když nenávidí, tak celou svojí duší. Okouzlí je kytice gerber, ale ani s karafiáty to nebude krok špatným směrem.

Váhy (23.9. – 23.10.)

Nerozhodné Váhy nikdy neví, jestli se jim bude líbit více kytice tulipánů, nebo šeříku. Ony totiž mají rády všechny květiny. Jsou cílevědomé a houževnaté. A možná se jim nejvíce zavděčíte pivoňkami, jež svým květem velmi připomínají růže. Ty ostatně mají Váhy také rády.

Štír (24.10. – 22.11.)

Osobité kouzlo, které se ve Štírech ukrývá, odtajní jen tomu, komu opravdu důvěřují. Na ně si hned tak nepřijdete. Nevěří nikomu a ničemu, nanejvýš sobě. A vědí, že jedinou pomocnou ruku, na kterou se mohou spolehnout, je ta na konci jejich ramene. Pomoc dokážou ocenit a darované květiny také. Co takhle jim věnovat nádherné orchideje?

Střelec (23.11. – 21.12.)

Střelci nikdy nestřílejí od pasu, ale svými otázkami dokážou strefit do černého. Nemusejí být vždy příjemní, ale pravdiví ano. Za pravdu se dokážou i bít. Ale většinou vše vyřídí svou dobrou vyřídilkou. Zkuste jim darovat kytici hortenzií. Možná je tak překvapíte, až ztratí řeč.

Zajímate se o květiny a rostliny? Prohlédněte si atlas rostlin na Tipio.cz a zjistěte více o své oblíbené rostlinke.

Kozoroh (22.12. – 21.1.)

Kozorozi se skvěle vyjímají na billboardech. Ano, rádi jsou uznávanými osobami, co něco znamenají. Pokud se jim něco nedaří, jsou mrzutí. Ale dokážou to skvěle skrývat. Umí dobře plánovat a jít si za svým snem. Udělá jim radost, když dostanou květinu, kterou opravdu milují – hyacint.

Vodnář (22.1. – 20.2.)

Svobodomyslní Vodnáři jsou rození vůdci. Dobře plánují své kroky i investice, budují svůj majetek a chrání ho. Nesnášejí nespravedlnost a dluhy. Jejich oblíbenou květinou je nádherná kala. Ale radost budou mít i ze žlutých narcisů.

Ryby (21.2. – 20.3.)

Znamení Ryby nemusí být vždy mlčenlivé. Když je o čem, hovoří obvykle hodně rády. Musejí ale k tomu mít tu správnou společnost a sklenici kvalitního vína, které dokážou ocenit. Jsou to labužníci, kteří s oblibou vychutnávají dobré jídlo. Umí ovšem ocenit i krásnou kytici, v níž se bude vyjímat chryzantéma.

Kytice květin je milým dárkem, když je dáván z lásky. Zažehne jiskru v oku každému obdarovanému, protože květiny jsou zosobněním krásy přírody.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.