Jak vybrat kuchyňský ostrůvek? Praktické řešení do prostorných kuchyní

Chcete mít prostornou a plně vybavenou kuchyni, která bude vévodit vašemu domovu? Kuchyňský ostrůvek představuje skvělé řešení, vypadá elegantně, a hlavně je i velmi praktický. Nejvíce se vyjímá ve velkých a prostorných kuchyních, ale pořídit si jej můžete, i když máte kuchyni menší. Jen je nutné jej správně vybrat a zakomponovat. Jak na to?

Zdroj foto: New Africa / Shutterstock.com

 

Výhody kuchyňského ostrůvku

V kuchyni obvykle míváme velké množství věcí, spotřebičů a nádobí. Tohle všechno je potřeba někam uložit.

  • Právě kuchyňský ostrůvek se může stát místem, kam všechno potřebné elegantně uschováte.
  • Může být nejen odkládací a pracovní plochou, klidně si do něj můžete nechat zabudovat varnou desku nebo dřez na nádobí.
  • Ovšem pozor, v tom případě pak musíte myslet i na to, kudy povede odtok vody nebo kde bude zabudovaná digestoř.

Jinak může kuchyňský ostrůvek sloužit jako praktické místo pro setkání rodiny, dají se k němu pořídit barové židle. V případě, že máte spojenou kuchyni s jídelnou nebo obývacím pokojem, může tyto dvě místnosti kuchyňský ostrůvek skvěle oddělit.

Kuchyňský ostrůvek – doplňky

Je v podstatě jen na vás, co všechno si na ostrůvek dáte nebo k čemu bude sloužit. Pokud jej budete mít jako úložný prostor navíc, nezapomeňte také na praktické šuplíky. Kolem ostrůvku ale vždy musí zůstat dostatek místa, aby se dalo snadno procházet a v případě, že do něj budete chtít i již zmíněné šuplíky, musíte počítat s tím, že budou mít nějakou hloubku a budou se muset otevírat. I to vyžaduje další prostor okolo navíc.

Zdroj foto: PinkyWinky / Shutterstock.com

Do velkých i malých kuchyní

I když jsou kuchyňské ostrůvky spíše doménou větších a prostornějších kuchyní, pokud o tomto doplňku opravdu sníte a máte malou kuchyni, nezoufejte. Ve velkých kuchyních se často vyskytují zabudované a pevně přidělané kuchyňské ostrůvky, kuchyně pak působí elegantně, a hlavně je i prakticky řešená.

Takový ostrůvek vždy představuje prostor navíc, a to jak úložný, tak i pracovní. V menších kuchyních je pak možné volit kuchyňské ostrůvky přenosné. Ty nejsou připevněny k podlaze, některé mohou mít i kolečka pro snadnější přesouvání. Dá se s nimi tedy dobře manipulovat a podle potřeby je možné je dát i do jiné místnosti nebo je posunout bokem.

Mobilní kuchyňské ostrůvky mohou být i mnohem menší, takže opravdu moc místa nezaberou a oceníte je i v případě, že si rádi hrajete s rozestavěním nábytku v interiéru a máte rádi změny. O kuchyňský ostrůvek tak nepřijdete ani v malé kuchyni v menším bytě.

Dokonale sladěné

Kuchyňský ostrůvek představuje výrazný prvek v interiéru, a proto by měl být i vhodně zkombinován s ostatním nábytkem a stylem celého interiéru. Můžete vsadit na moderní a jednoduchý skandinávský styl, pokud máte raději spíše přírodní a rustikální styl, určitě vybírejte ostrůvek z kvalitního nejlépe masivního dřeva. Vše můžete prakticky doladit i menšími detaily, prosklenými dvířky na ostrůvku nebo barevnými kreacemi. V moderních interiérech vypadá skvěle kombinace černé, šedé a bílé barvy.

Kromě toho, že je kuchyňský ostrůvek opravdu praktický, může se stát i designovou bombou celého interiéru.


Další tipy jak vybrat

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.