Tradiční hrnkové muffiny – Nejsnadnější recept rychle

Nejlepší hrnkové muffiny můžete připravit již do 30 minut. Vyzkoušejte náš oblíbený recept na hrníčkové muffiny, který si můžete dochutit čokoládou nebo ovocem.

To, jaké ovoce zvolíte je jen na vaší chuti. Oblíbené jsou hrnkové muffiny s jablky, borůvkami, nebo s banánem. Tam se však banán přímo rozmačká a vmíchá do těsta. Více v receptu na banánové muffiny.

Chcete-li mít v tomto chutném koláči celé kousky ovoce, zvolte například višně, rybíz nebo jakékoli jiné ovoce. Lesní plody dodají muffinům příjemně kyselou chuť, u nás jsou nejoblíbenější.

Pokud se chystáte upéct hrnkové muffiny s čokoládou, vyberte kvalitní horkou čokoládu s vysokým obsahem kakaa. Čokoládu rozmícháte do těsta na kousky. Více v receptu na čokoládové muffiny.

Recept na hrnkové muffiny

Obtížnost:BeginnerČas přípravy: 15 minutČas vaření: 15 minutCelkový čas: 30 minutPorce:12 porce

Muffiny jsou samy o sobě velmi jednoduchý recept, pokud si však můžeme život usnadnit, proč bychom to neudělali, vyzkoušejte tedy i recept na univerzální hrnkové muffiny, které jsou hotovy během chvíle.

Ingredience

Postup přípravy

  1. V menší misce si připravíme mouku promíchanou s kypřicím práškem.
  2. Ve větší míse smícháme cukr, vanilkový cukr, mléko a olej. Přidáme vajíčka a promícháme. Nakonec přidáme připravenou mouku s kypřicím práškem.
  3. Na plech na muffiny si připravíme košíčky, které plníme asi do třičtvrtě jejich objemu. Můžeme plnit střídavě ovoce a těsto.
  4. Doba pečení muffinů je přibližně 15-18 minut na 170 °C. Těsto průběžně kontrolujeme špejlí.
Hrnkové muffiny
Zdroj foto: icolaeoma / Shutterstock.com

Doporučujeme: Borůvkové muffiny

Pokud vám zrovna pochybili v chladničce vajíčka, nezoufejte, připravit si můžete i hrnkové muffiny bez vajec. Stačí se naučit čím nahradit vejce v receptech.


Tipy na další oblíbené muffiny

4.7/5 - (11 hodnocení)
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.