Hoverboard aneb jeho vlastnosti a dle čeho vybírat

Hoverboard je v poslední době velice oblíbeným balančním vozítkem nejenom pro děti. A to hlavně díky jeho jednoduchém ovládání a pohodlí, které poskytuje během jízdy.

Hoverboard je velice podobný také segwayi, jen s tím rozdílem, že hoverboardy nemají žádné držadlo a vy nemusíte vynaložit žádné úsilí při jeho ovládání. Je totiž poháněn elektromotorem, takže vy se jen pohodlně vezete.

Zdroj foto: maxbelchenko / Shutterstock.com

Základní rozdělení hoverboardů

Podle toho, kde toto vozítko používáte, se rozdělují na:

Klasické hoverboardy

Tento typ můžete jednoduše používat ve městech a na rovných površích, a to klidně i doma, pokud na to máte prostor. Používá se také jako pracovní pomůcka ve skladech, v hypermarketech či na zahradách. Pro nenáročnost těchto povrchů má menší kola s průměrem maximálně 17 centimetrů. Kvůli tomu dosahují také nižší rychlosti do 12 km/h. Jedná se o lehčí variantu.

Zdroj foto: maxbelchenko / Shutterstock.com

Offroadové hoverboardy

Tato vozítka můžete použít v náročnějším terénu, kde je bláto, nezpevněná cesta či výmoly na silnicích. Kvůli těmto podmínkám má větší nafukovací kola s pneumatikou než klasický hoverboard, a to s průměrem až do 26 centimetrů a s dosažitelnou rychlostí až 15 km/h.

Prémiové hoverboardy

Pro zkušenější uživatele těchto vozítek existuje také spojení obou modelů. Zvládnou dosáhnout větší rychlosti a také mají větší kapacitu dojezdu na jedno nabití.

Podle čeho hoverboard vybírat

Zdroj foto: Fedorovacz / Shutterstock.com

Pokud stojíte před nákupem svého úplně prvního vozítka, měli byste si dát pozor na základní parametry, jako jsou:

Nosnost

V případě, že tento hoverboard bude používat více osob v domácnosti, vyberte takovou nosnost, co je vhodná pro nejtěžšího člena. Existují varianty s nosností až 130 kilogramů.

Dojezd

Dojezd je veličina, která udává, kolik kilometrů dokáže vozítko ujet na jedno nabití.  To ovlivňuje mnoho faktorů, jako je například vaše hmotnost, styl jízdy a terén. V případě ideálních podmínek můžete na jedno nabití ujet až 25 kilometrů.

Rozměry

Hoverboardy se vyrábí v několika šířkách, a to až do 70 centimetrů. Dle jejich rozdělení do terénu se liší také jejich výška a prostor na chodidla, aby jej mohli používat také dospělí.

Zdroj foto: maxbelchenko / Shutterstock.com

Kapacita baterie

Většinou se baterie nabíjí 2-3 hodiny, samozřejmě opět v závislosti na typu modelu. Vybírejte model s integrovanou baterií, jež má dostatečnou kapacitu, abyste poté nebyli nepříjemně překvapeni.

Výkon

Záleží na tom, kdo bude hoverboard používat. Výkon vozítka pro děti je samozřejmě menší než pro dospělého člověka. Největší výkon mají samozřejmě prémiové varianty.

Jak se jezdí na hoverboardu?

Díky kompaktním rozměrům a malé hmotnosti tohoto vozítka jej můžete jednoduše vzít do ruky a přenést na místo, kde chcete jezdit. K jízdě slouží nášlapná deska, uvnitř které je integrovaný elektromotor s vysokou nosností. Pokud ale chcete jezdit, musíte mít vždy nabitou baterii.

Při první jízdě je nutné najít rovnováhu, což bývá občas obtížné. Proto nikdy nezapomeňte s sebou na cesty přibalit helmu a chrániče, jelikož to pro vás může být nebezpečné, pokud se vydáte do ulic.

Aby se vám pohodlně jelo, je nutné mírně pokrčit kolena a přenášet váhu dopředu. V případě, že chcete zabrzdit, zase naopak přenesete váhu dozadu. A stejně tak, pokud budete chtít zabočit, je nutné přenést váhu doleva, či doprava.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.