Cvičení na eliptickém trenažéru se těší velké oblibě a má mnoho benefitů. Víte jaké?

Eliptický trenažer je dnes jedním z nejoblíbenějších cvičebních pomůcek, protože kombinuje pohyby a výhody pěší turistiky, běžeckého lyžování a cykloturistiky s pohybem nohou v protáhlém kruhovém pohybu. Orbitrack je nejznámější typ eliptického trenažeru.

Eliptical si získává stále větší oblibu před cyklistickým trenažérem a běžeckým pásem. Pokud uvažujete o tom, že chcete změnit svůj tréninkový vzorec na efektivní, a přitom zajistit, abyste byli v bezpečí před úrazy, musíte znát následujících výhody cvičení na elipticalu:

Zdroj foto: Andrey_Popov / Shutterstock.com

Absence nárazů a dopadů

Většina lidí necvičí, protože trpí stavem kostí a kloubů, jako je osteoporóza, artritida nebo mají slabé vazy, a obávají se, že se jejich stav může při cvičení zhoršit. Ale když cvičíte na elipticalu, vaše klouby jsou zcela v bezpečí, protože to na ně nemá vliv. Eliptical poskytuje stejný druh cvičení jako jogging, ale nezpůsobuje opotřebení kloubů. Pokud jste pravidelně nějakou dobu běhali, pak jste si určitě všimli akutní bolesti kloubů, zad, kolen a kotníků.

Nejlepší částí při cvičení na elipticalu je to, že vaše nohy budou pevně umístěny na klouzavé plošině, což zajistí, že se vaše nohy budou pohybovat spolu s ní. Jedná se tedy o bezpečnější možnost cvičení pro lidi, kteří jsou starší nebo jsou obézní.

Zvýšená aerobní kapacita

Aerobní kapacita je definována jako maximální množství kyslíku spotřebovaného tělem v daném časovém rámci během intenzivních tréninků. Říká se, že pokud je aerobní kapacita nízká, brzy zjistíte, že jste unavení a nebudete moci dlouho trénovat. Naopak, pokud je vysoká, budete mít vytrvalost cvičit po dlouhou dobu, aniž byste zadýchávali. Když trénujete na elipticalu, vaše srdeční frekvence se zvýší a budete se více potit. To vám postupně pomůže při zvyšování vaší aerobní kapacity. Pokud trénujete na elipticalu přibližně 4 dny v týdnu po dobu 20 minut, postačí vám to ke zvýšení vaší aerobní kapacity.

Kompletní cvičení těla

Když začnete běhat venku nebo na běžeckém pásu, máte sklon k úplnému cvičení těla za cenu namáhaných nohou. Můžete dokonce zaznamenat křeče na nohou, a i když správně běžíte na běžeckém pásu, nebude to mít na horní část těla výrazný vliv. Ale když trénujete na elipticalu, pak si užijete cvičení celého těla, protože pracuje na horní a dolní části těla současně. Účinně pomáhá při tonizaci nohou, hrudníku, ramen, paží a zad. Když nedržíte tyče při cvičení na elipticalu, zjistíte, že vaše břišní svaly pracují tvrději při stabilizaci těla.

Zdroj foto: Yuliya Yesina / Shutterstock.com

Efektivní cvičení dolní části těla

Lidé většinou chtějí posílit své svaly na nohou a klouby při jejich tonizaci. Vzhledem k tomu, že cílovou částí jsou nohy, umožňuje vám eliptical při cvičení hodně používat svaly nohou. Pokud chcete používat eliptical pro efektivní tonizaci a posílení nohou, položte ruce na tyče a pomocí nohou pohybujte pedály.

Rychlé spalování kalorií

Mnoho studií tvrdí, že eliptical má schopnost spalovat vysoké množství kalorií ve srovnání s běháním venku nebo na běžeckém pásu. Můžete v závislosti na vaší váze spálit kolem 400 kalorií za pouhých 30 minut cvičení. Čím větší váhu máte, tím více spálíte kalorie. Dokonce i úrovně intenzity hrají hlavní roli při spalování kalorií. Musíte si tedy během těchto 30 minut hrát s úrovněmi intenzity v častých intervalech, abyste optimálně spalovali kalorie.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.