Tropické ovoce Durian. Živinami nabité páchnoucí ovoce

Durian bývá často označován, pro své složení, za superpotravinu. Jeho chuť je přirovnávána k sýru, mandlím, česneku a karamelu.

Durian je tropické ovoce. Je nápadné díky svému obalu. Špičaté hroty nelze přehlédnout. To však není jediné, co je na durianu nápadné. Je známé především díky zapáchajícímu masu, které se používá do sladkých i slaných pokrmů. Použít lze i semena, ale před konzumací se musí povařit.

Maso durianu má různou barvu. Je to nejčastěji žlutá nebo bílá, ale může být také červená nebo zelená.

V Asii se durian často objevuje jako součást čínské medicíny.

Zdroj foto: taveesak srisomthavil / Shutterstock.com

Superpotravina nabitá živinami

Durian patří mezi nejvýživnější plody na světě.

Je bohatý na zdravé rostlinné sloučeniny, včetně antokyanů, karotenoidů, polyfenolů a flavonoidů. Většina z nich funguje jako antioxidanty.

Kromě toho durian obsahuje vlákninu, vitamíny B, vitamín C a různé zdravé rostlinné sloučeniny.

Při jakých zdravotních potížích durian funguje?

Čínská medicína využívá k léčbě neduhů, včetně vysoké horečky, žloutenky a kožních onemocnění každou část rostliny – listy, kořeny, celý plod.

Součástí durianu jsou živiny a rostlinné sloučeniny mající několik zdravotních výhod, zejména rakoviny, zdraví srdce, infekcí a kontroly hladiny cukru v krvi.

Při ochutnávání durianu se vyhněte alkoholu

Společná konzumace durianu a alkoholu způsobuje zdravotní potíže. Durian obsahuje sloučeniny podobné síře. Tyto sloučeniny zabraňují metabolizaci alkoholu, což má za následek nevolnost a zvracení.

Zdroj foto: gowithstock / Shutterstock.com

Proč durian zapáchá?

Některým je aroma durianu příjemné a jiní si zacpávají nos. Aroma durianu opravdu nelze „přehlédnout“. Připomíná kombinaci síry, shnilé vody, ovoce, medu a hnijící cibule.

Ačkoli je durian živinami nabité ovoce, jeho chuť a vůně jsou natolik specifické, že ne každý mu přijde na chuť.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Používáním stránky souhlasíte s používáním cookies potřebných pro správného fungování webstránky, marketingové a analytické účely Souhlasím Více informací