Cuba libre – Recept na osvěžující jednoduchý nápoj

Cuba libre zná prostě každý – a snad každý si jej již doma někdy připravoval. Nepotřebujete totiž mnoho ingrediencí, ani shaker či jiné pomocníky. Hotovo máte za chvíli a oblíbené osvěžení si můžete vychutnat kdykoli.

Co je cuba libre?

Cuba libre koktejl je snad nejznámější drink. Jeho základem jsou 2 hlavní ingredience, a to rum a cola. Jeho příprava je naprosto jednoduchá. Možná proto je cuba libre drink tak oblíbený. Jak již název vypovídá, tento drink vznikl na Kubě.

Cuba libre drink
Zdroj foto: Buntovskikh Olga / Shutterstock.com

Tento koktejl vznikl v době, kdy Kuba bojovala za nezávislost na Španělsku. Cuba libre totiž v překladu znamená „svobodná Kuba“. Historické pramety tvrdí, že jeden americký voják během bejů za svobodu zasadil na Kubě větvičku lemetovníku, aby označil, kde budou jeho vojska ubytována. A na znamení podpory kubánský lid začal těmto vojákům nabízet rum s colou, a právě limetkovou šťávou. A cuba libre recept byl na světě.

Recept na Cuba libre

Připravte si rychlý tradiční recept, který bude všem chutnat. Oblíbený nápoj pro každou párty. Pojďme se podívat, jak udělat Cuba libre?

Obtížnost:BeginnerČas: 5 minutPorce:1 porce

Ingredience

Postup přípravy

  1. Do sklenice naplněné ledem nalijte bílý rum.
  2. Přidejte čerstvou limetkovou šťávu.
  3. Dolijte colu.
  4. Jemně promíchejte.
  5. Ozdobte plátkem limetky.

Doporučujeme: Skvělým drinkem je také plážový koktejl sex on the beach

Jaký rum do cuba libre?

Nejčastěji se do Cuba libre složení přidává bílý rum. A to hlavně z toho důvodu, že jeho chuť je neutrální, takže se jednoduše spojí s ostatními příchutěmi koktejlu, jako je cola a limetka. Rum tak nedominuje jako ostatní druhy alkoholu, proto je chuť všech ingrediencí vyvážená. Můžete ale samozřejmě druh rumu přizpůsobit své chuti, každý druh bílého rumu se liší ve své chuti a charakteru. Nejčastější značky jsou bacardi, Havana Club a další.

Cuba libre nealko

Cuba libre nealko je také jednoduchý drink. Jednoduše v předchozím receptu vynechte bílý rum, smíchejte pouze colu s limetkovou šťávou. Pokud chcete ale tento nealkoholický drink ozvláštnit, přidejte například snítku máty, nadrcený třtinový cukr či speciální sirupy s příchutí dle vlastní preference. Fantazii se meze nekladou. Dobrou chuť!


Další oblíbené drinky a nápoje

4.7/5 - (20 hodnocení)
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.