Sex on the beach – Připravte si oblíbený plážový koktejl

Jestli máte rádi míchané nápoje, Sex on the beach jistě znáte jako své boty. Stačí smíchat pár základních surovin, koktejl dozdobit, a máte hotový drink. Příprava je docela snadná. Jak ale tento koktejl vznikl? Existuje několik teorií.

Co je sex on the beach?

Sex on the beach drink je oranžovo-červený osvěžující nápoj, který je podáván stylově v koktejlové sklenici. Koktejl je oblíbený snad po celém světě, a to hlavně na plážových barech, jak už taky název trochu vypovídá.

Sex on the beach recept
Zdroj foto: Sheviakova Kateryna / Shutterstock.com

Jak ale tento koktejl vznikl? Existuje několik teorií. Jedna z nejčastějších tvrdí, že sex on the beach koktejl vznikl v 70. letech na Floridě. Původně měl podporovat turismus a prodej alkoholu na pláži. Turisté se dožadovali něčeho, co bude obsahovat více druhů džusů, tak barmani začali prostě experimentovat. Nicméně zásluhy jsou připisovány ale také městu Puerto Rico v Karibiku, kde byla v 70. letech také oblíbená kombinace vodka a ovocných šťáv.

Recept na Sex on the beach

Sex on the beach recept se může mírně lišit podle místa, kde je připravován, nicméně základní ingredience jsou prakticky vždy stejné. Co obsahuje sex on the beach?

Obtížnost:BeginnerČas: 5 minutPorce:1 porce

Ingredience

Postup přípravy

  1. Připravte si všechny ingredience, shaker a sklenici na drink.
  2. Vodku, šťávu i džus vložte do shakeru a důkladně protřepejte.
  3. Obsah sceďte do koktejlové sklenice naplněné ledem.

Jak vylepšit Sex on the beach?

Sex on the beach můžete vylepšit jednoduše, a to hned několika způsoby.

  • Místo meruňkového a broskvového džusu zkuste použít jiný džus, například mango, maracuja či jahodu. Každá nová příchuť vytvoří novou verzi.
  • Zkuste do koktejlu přidat bylinky, jako je třeba máta či bazalka. Nebo koření jako skořice či muškátový oříšek. To koktejlu dodá zajímavé aroma a rozmanitou chuť.
  • Pokud chcete, aby váš koktejl vypadal opravdu luxusně, vyrobte navrch pěnu – například z bílků.
  • Chuť koktejlu bude ještě intenzivnější, pokud použijete ovocný sirup nebo likér, například broskvový nebo maracujový.s

Sami tak můžete experimentovat a objevovat nové chutě a aroma. Myslete však vždy na to, že alkoholické koktejly je třeba pít s rozvahou a zodpovědně.


Další oblíbené drinky a nápoje

4.8/5 - (25 hodnocení)
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.