Mojito koktejl: Jak na přípravu tohoto oblíbeného nápoje i bez alkoholu?

Léto se rychle blíží a mojito patří mezi nejoblíbenější koktejly v horkých letních dnech. Ať už si chcete vychutnat drink s partnerem, posedět s přáteli nebo uspořádat párty, je mojito skvělým společníkem. Vždy mějte na paměti, že je tento kubánský koktejl alkoholický nápojem, s jeho konzumací, zejména na horkém slunci, buďte opatrní.

Mojito je oblíbený kubánský koktejl především v letních měsících. Je osvěžující chuť patří k letnímu slunci, bazénu nebo barbecue party. Mojito si zvládne snadno připravit každý sám doma. Jeho příprava není nijak složitá.

Zdroj foto: Sea Wave / Shutterstock.com

Co k přípravě mojita potřebujete?

Recept je přizpůsoben jedné sklenici. Mojito můžete připravit také do džbánu s velkým množstvím ledu a vychutnat si ho s přáteli.

  • 10 lístků čerstvé máty
  • ½ limetky
  • 2 lžíce třtinového cukru
  • šálek s kostkami ledu
  • 40 ml litrů bílého rumu
  • ½ sklenice sodové vody (můžete nahradit tonicem)

Jak na samotnou přípravu

Na dně sklenice rozdrťte kousek limetky a trochu máty. Uvolní se vonné mátové oleje a limetková šťáva. Přidejte další dva měsíčky limetky s cukrem a znovu rozmačkejte, aby došlo k dalšímu uvolnění svěží čerstvé limetkové šťávy. Směs nepolévejte tekutinou, nejprve nasypte led. Na led pomalu nalijte panáka bílého rumu a poté doplňte sodovou vodou. Koktejl důkladně promíchejte a ochutnejte. Podle potřeby dodejte cukr a ozdobte kousky limetky.

Zdroj foto: DavideAngelini / Shutterstock.com

Nealkoholické mojito

Nealkoholické mojito je vhodné i pro děti. Postup je téměř stejný, stačí pouze vynechat rum. Není potřeba ho ničím nahrazovat. Nezapomeňte na vhodná brčka a ubrousky. Dětská párty bude vždy s mojitovou limonádou úspěšná.

Pokud se rozhodnete připravit obě varianty mojita, nezapomeňte džbány s koktejly nápadně rozlišit, aby bylo i menším dětem jasné, které mojito patří právě jim.

Nechte děti, ať si svůj džbán připraví samy. Budou mít o zábavu postaráno.


Další oblíbené drinky a nápoje

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.