Bacopa: Jaké má účinky? Je antioxidantem a zlepšuje paměť

Jaké má bacopa účinky, jak vlastně vypadá a co obsahuje? To vše se dozvíte v článku o téhle zajímavé bylině.

Bakopa (lat. bacopa ) patří k bylinám s největšími pozitivními účinky pro lidské zdraví. Tato víceletá bylina vám pomůže zlepšit vaši paměť, ale také skvěle pročistí celé tělo a zbaví ho veškerých nežádoucích látek. Vyzkoušejte tuto bylinu a nastavte vaše tělo do té nejlepší formy. Nejznámějším druhem je bakopa drobnolistá (lat. bacopa monnieri)

bacopa
Zdroj foto: vaivirga / Shutterstock.com

Jak bacopa vypadá?

Tato rostlina je známá také pod názvem brahmi a nejvíce se používá v ajurvédské medicíně, a to již více než 3 000 let.

  • Bacopa je nízká popínavá rostlina, která nepřesahuje výšku 30 centimetrů.
  • Listy jsou drobné ve vejčitém tvaru, poznáte je podle světle zelené barvy.
  • Květy rostou každý zvlášť, nejčastěji jsou k vidění ve světle modré nebo bílé barvě.

Plody bacopy připomínají špičaté tobolky. Roste převážně v bažinách a hodně přemokřených půdách, nejvíce však v tropické oblasti. Původně se nacházela pouze v Nepálu, Číně nebo Indii, ale v dnešní době je rozšířená téměř po celém světě.

Účinky bacopy

Bacopa má blahodárné účinky hlavně díky jejímu skvělému složení. Řadí se mezi ty nejlepší byliny právě díky těmto třem složkám.

  • Alkaloidy — řadí se mezi ně například herpestin, brahmin, monnierin nebo nikotin.
  • Bakosidy — tato složka má skvělé pozitivní účinky na nervovou soustavu a také na vaše mozkové buňky.
  • Flavonoidy — díky této složce můžete s bacopou maximálně vyčistit své tělo, má totiž antioxidační účinky pro celkové zdraví lidského těla. K celkovému posílení imunity pomáhají také minerální látky.

Bacopa posílí paměť i duševní zdraví

Podle ajurvédské medicíny je tato bylina vůbec nejlepší na posílení paměti i soustředěnosti. Blahodárné účinky má bakopa především díky okysličení mozku, dokáže vás také uklidnit v případě velkého stresu. Pokud tedy potřebujete zmírnit stres a celkově se zregenerovat, pak bude bacopa tím nejlepším společníkem.

Účinný antioxidant

Přemýšlíte o tom, že je čas na celkovou očistu vašeho těla? Bacopa dokáže skvěle vyčistit vaši krev a zbavit tělo veškerých škodlivých látek. Celkově tak posílíte vaši imunitu a dodáte tělu pouze zdravé složky. Působí skvěle také jako prevence proti kožním onemocněním.

Bacopa vám udrží mládí

V přírodě existuje mnoho bylin a rostlin, které pomáhají udržet krásný a mladiství vzhled. Jejich blahodárné účinky využívá již řadu let kosmetický průmysl. Vedle zmírnění sklerózy a postupné senility vám tato rostlina pomůže omladit pleť a zpomalit proces stárnutí. Je prospěšná také jako prevence proti Parkinsonově a Alzheimerově chorobě.

Bacopa je zkrátka skvělým pomocníkem pro psychický i fyzický stav vašeho těla, vaše mysl i imunita vám za tyto blahodárné účinky byliny poděkuje.


Další oblíbený rostliny

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.