Bacopa je výborným antioxidantem a pomáhá zlepšit paměť

Bacopa monnieri patří k bylinám s největšími pozitivními účinky pro lidské zdraví. Tato víceletá bylina vám pomůže zlepšit vaši paměť, ale také skvěle pročistí celé tělo a zbaví ho veškerých nežádoucích látek. Vyzkoušejte tuto bylinu a nastavte vaše tělo do té nejlepší formy.

Zdroj foto: vaivirga / Shutterstock.com

Jak bacopa vypadá?

Tato rostlina je známá také pod názvem brahmi a nejvíce se používá v ajurvédské medicíně, a to již více než 3 000 let.

  • Bacopa je nízká popínavá rostlina, která nepřesahuje výšku 30 centimetrů.
  • Listy jsou drobné ve vejčitém tvaru, poznáte je podle světle zelené barvy.
  • Květy rostou každý zvlášť, nejčastěji jsou k vidění ve světle modré nebo bílé barvě.

Plody bacopy připomínají špičaté tobolky. Roste převážně v bažinách a hodně přemokřených půdách, nejvíce však v tropické oblasti. Původně se nacházela pouze v Nepálu, Číně nebo Indii, ale v dnešní době je rozšířená téměř po celém světě.

Tři důležité složky

Bacopa má blahodárné účinky hlavně díky jejímu skvělému složení. Řadí se mezi ty nejlepší byliny právě díky těmto třem složkám.

  • Alkaloidy — řadí se mezi ně například herpestin, brahmin, monnierin nebo nikotin.
  • Bakosidy — tato složka má skvělé pozitivní účinky na nervovou soustavu a také na vaše mozkové buňky.
  • Flavonoidy — díky této složce můžete s bacopou maximálně vyčistit své tělo, má totiž antioxidační účinky pro celkové zdraví lidského těla. K celkovému posílení imunity pomáhají také minerální látky.
Zdroj foto: Regina Nogova / Shutterstock.com

Bacopa posílí paměť i duševní zdraví

Podle ajurvédské medicíny je tato bylina vůbec nejlepší na posílení paměti i soustředěnosti. Blahodárné účinky má tato rostlina především díky okysličení mozku, dokáže vás také uklidnit v případě velkého stresu. Pokud tedy potřebujete zmírnit stres a celkově se zregenerovat, pak bude bacopa tím nejlepším společníkem.

Účinný antioxidant

Přemýšlíte o tom, že je čas na celkovou očistu vašeho těla? Bacopa dokáže skvěle vyčistit vaši krev a zbavit tělo veškerých škodlivých látek. Celkově tak posílíte vaši imunitu a dodáte tělu pouze zdravé složky. Působí skvěle také jako prevence proti kožním onemocněním.

Bacopa vám udrží mládí

V přírodě existuje mnoho bylin a rostlin, které pomáhají udržet krásný a mladiství vzhled. Jejich blahodárné účinky využívá již řadu let kosmetický průmysl. Vedle zmírnění sklerózy a postupné senility vám tato rostlina pomůže omladit pleť a zpomalit proces stárnutí. Je prospěšná také jako prevence proti Parkinsonově a Alzheimerově chorobě.

Bacopa je zkrátka skvělým pomocníkem pro psychický i fyzický stav vašeho těla, vaše mysl i imunita vám za tyto blahodárné účinky byliny poděkuje.

 

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.