Automatové symboly: Vysvětlení a rozdíly

Výherní automaty, tzv. sloty, jsou nezbytnou proprietou všech kamenných i online casin. Hráči si mohou vybírat z nepřeberného množství automatů s nejrůznější tématikou. Velké popularitě se stále těší automaty s ovocnými symboly, které si ještě většina z nás pamatuje z hospod a restaurací, kromě toho mohou ale hráči sáhnout po slotech s tématikou nejrůznějších historických období, mytologických postav, filmů, knih atd. I přes tuto rozmanitost mají ale automaty řadu společných prvků, např. symboly používané na mnoha a mnoha automatech.

Standardní symboly

Herní pole je na výherních automatech tvořeno válci se symboly. Jejich počet se liší podle typu slotu, většinou je ale na jednom válci 20 symbolů. Pokud má výherní automat tři válce, znamená to, že hrajete s šedesátkou symbolů, u pěti válců to je stovka symbolů atd.

Zdroj foto: ALPA PROD / Shutterstock.com

Většinu symbolů na výherních automatech tvoří standardní symboly, u nejrozšířenějších „ovocných automatů“ jsou to dobře známé banány, třešně, švestky apod. U jiných slotů mohou mít samozřejmě úplně jinou podobu, záleží na konkrétním automatu. Symboly na herní ploše, jimiž online automaty disponují, se řadí to tzv. výherních linií. Hodnota jednoho symbolu v případě výherní linie záleží na výši sázky, typu linie apod.

Kromě standardních symbolů se na slotech vyskytují i symboly speciální.

Speciální symboly

Prvním speciálním symbolem, který výherní automaty často využívají, je tzv. wild symbol. Wild symbol je prakticky jiný název pro žolíka. Jedná se tedy o symbol, který nahrazuje jakýkoliv jiný symbol ve výherní linii a pomáhá tak hráči tyto linie vytvořit. Wild symboly jsou často spojeny i s dalšími zajímavými funkcemi jako je např. fixace válce s wild symbolem pro další protočení ve chvíli, kdy se symbol stane součástí výherní linie. Hrací automaty online za peníze tak mohou přinést solidní zisky. 

Druhým typem speciální symbolu je tzv. scatter symbol. I ten může mít prakticky jakoukoliv grafickou podobu.  Důležitá je jeho funkce. Scatter symbol totiž spouští volná protočení, anebo bonusové hry. Volná protočení jsou pro hráče velmi důležitá, zvyšují totiž šanci na jeho výhru.

Zdroj foto: Virrage Images / Shutterstock.com

Celá řada slotů má i další speciální symboly. Může jím být symbol, který ve chvíli, kdy se objeví kdekoliv v herním poli, připíše hráči bonusovou částku. Stejně tak existují i tzv. násobiče (anglicky multipliers), tedy symboly, které – pokud se na obrazovce objeví společně s výherní linií – násobí vyhranou částku (2x, 4x, 6x… záleží na konkrétní hře).

Výrobci (resp. programátoři) slotů se snaží hráče zaujmout a snaží se proto vkládat do svých her nové a zajímavé prvky. Setkat se tak lze s wild symboly, které zabírají tři pozice, násobiči, které se fixují pro další protočení apod.

Před začátkem hraní je vždy na místě seznámit se s pravidly dané hry a tím, jaké speciální symboly obsahuje. Je také dobré vědět, jaké nabídne online casino bonus.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.