Věnečky s vanilkovým krémem – Domácí koláčky z odpalovaného těsta

Věnečky s krémem a polevou zbožňujeme snad všichni. Víte, že si je můžete připravit i doma? Pomocí odpalovaného těsta si připravíte ty nejlepší věnečky.

věnečky
Zdroj foto: Katty S / Shutterstock.com

Věnečky z odpalovaného těsta patří mezi již mnoho let patří mezi zákusky, které běžně najdete v každé cukrárně stejně jako větrníky, profiterolky nebo éclairs. Vyzkoušejte recept na věnečky, které chutnají jako od babičky.

Věnečky z odpalovaného těsta se povedou téměř vždy. Je důležité se držet předepsaných ingrediencí uvedených v receptu na věnečky a také dodržovat postup při odpalování těsta.

Recept na žloutkové věnečky

Obtížnost:BeginnerČas přípravy: 30 minutČas pečení: 30 minutCelkový čas:1 hodina Porce:30 porce

Ingredience

  • Na žloutkový krém

  • Na polevu

Postup přípravy

  1. Nejdříve si připravte krém. Do hrnce nalijte mléko, ve kterém důkladně rozmíchejte žloutky společně s pudinkem. Pudink pomalu přiveďte k varu a vařte cca 1-2 minuty. Následně pudink odstavte.
  2. Do ještě horkého pudinku vmíchejte cukr a máslo. Takto hotový krém zakryjte potravinářskou fólií – nemusíte čekat na vychladnutí, přikryjte ho ještě horký. Po vychladnutí krém vložte do lednice a nechte ho tam odpočívat přes noc.
  3. Na druhý den nalijte vodu do středně velkého hrnce a přiveďte k varu. Vodu osolte a přidejte máslo. Směs by měla začít vařit.
  4. Jakmile je máslo rozpuštěné, přidejte mouku. Všechno pořádně zamíchejte (míchejte cca 2 minuty), těsto se začne lepit na hrnec. Hrnec odstavte a míchejte do doby, než těsto alespoň z části nezchladne. Následně přimíchejte vejce.
  5. Plech si vyložte pečicím papírem. Připravené těsto vložte do zdobícího sáčku a tvořte kolečka na plech. Kolečka během pečení ještě naskočí, myslete tedy na dostatečné rozestupy.
  6. Pečte 20 minut, poté snižte teplotu na 150 stupňů a pečte dalších 10 minut. Hotové věnečky nechte zcela vychladnout a rozkrojte podélně.
  7. Krém z lednice vyšlehejte do hladka. Zdobicí sáček naplňte krémem a naplňte jím rozkrojené věnečky – vždy spodní část.žloutkové věnečky
  8. Smíchejte fondánový prášek společně s vodou a důkladně promíchejte. Polevu zahřejte na 45 stupňů – použijte teploměr.
  9. Vrchní část věnečku namočte do vzniklé polevy a nechte zaschnout. Věnečky k sobě slepte a vložte do lednice.

  • Pokud máte rádi věnečky spíše méně sladší, můžete vynechat fondánovou polevu a nahradit ji pouhým zasypáním moučkovým cukrem.
  • Alternativou je také cukrová poleva na věnečky, která se připravuje z bílků, cukru a citronové šťávy. Domácí věnečky jsou nejlepší, když je necháte den odležet.

Jak upéct ty nejlepší žloutkové věnečky?

I když je receptů na věnečky, které se vždy povedou mnoho, může se stát, že se něco pokazí. Odpalované těsto vyžaduje kvalitní mouku s vysokým obsahem lepku. Právě ten zařídí, aby se věnečky hezky nafoukly.

Kromě toho je také důležité používat kvalitní máslo, v žádném případě ne margarín, ze kterého by se uvolnila přebytečná voda. Těsto je hotové, jakmile se na dně kastrůlku přilepí (napálí) tenká vrstva těsta.

Co dělat když je těsto na věnečky příliš řídké?

Může se také stát, že těsto na mini věnečky bude moc řídké, na plechu nedrží tvar a roztěkají se do stran. V žádném případě do těsta nepřidávejte pouze mouku, tímto krokem byste celé těsto zničili. Místo toho si buď vytvořte těsto zcela nové, nebo si připravte stejný poměr másla a vody, které nechte rozpustit a do této směsi zavařte mouku. Vychladlou hmotu zašlehejte do původního těsta. Konzistenci těsta regulujete přidáváním vajec. Proto je do těsta nedávejte naráz, ale postupně.

Žloutkové věnečky můžete naplnit pudinkovým krémem do věnečků nebo ideálně pravým žloutkovým krémem do věnečků.

Zdroj: budgetbytes.com, today.com


Další tipy na recepty

5/5 - (2 hodnocení)
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.