Reflexní masáž chodidel pomůže od migrény i problémů s orgány

Reflexní masáž chodidel neboli terapie ploskou nohy je velmi účinnou, a hlavně příjemnou masáží, která vám přinese mnoho pozitivních účinků pro celkové zdraví těla.

Zdroj foto: mapo_japan / Shutterstock.com

Navíc si masáž oblíbíte během první návštěvy – a tento druh relaxace si budete chtít dopřávat každou chvíli. Zjistěte, proč je masáž chodidel tak skvělá a kdy je dobré se jí naopak vyhnout.

Reflexní masáž chodidel

Na reflexní masáž chodidel si můžete zajít do masážního salonu. Pokud si však osvojíte veškeré potřebné informace o masáži, můžete si ji dopřát i v pohodlí domova navzájem se svým partnerem. Takový zážitek slouží také jako stmelení vašeho vztahu a přidání nového, příjemného rituálu do volných večerů.

Jak masáž chodidel obvykle probíhá?

Na chodidlech se nachází mnoho reflexních bodů, které se odrážejí na zdraví vašich orgánů a dalších částí těla. To je hlavní důvod, proč je mnozí do masážního salonu objednávají právě na reflexní masáž ploskou nohy. Pokud potřebujete ještě před návštěvou vědět, co všechno se na masáži děje, zpozorněte.

  • Ze všeho nejdříve vám masér umyje nohy a zbaví je veškerého potu a nečistot příjemnou a voňavou koupelí.
  • Poté se masér vydá cestou prvních reflexních stisků, díky nimž uvolní malé klouby a kosti na nártu i chodidle.
  • Díky tomu se vaše nohy připraví na celkovou masáž všech bodů.
  • Následuje samotná masáž celé nohy, kdy za pomocí tření, hlazení, stlačení a různé intenzity dotyků uvolní veškeré reflexní body na noze.

Pokud se během masáže objeví bolavé místo, které při stlačení nebo masáži cítite více než ostatní, pak se tomuto místu masér věnuje více do hloubky. Je totiž patrné, že zjištěné místo je spojené s nějakou další částí těla nebo orgánu. Díky důkladné masáži může dojít až dokonce k vyřešení tohoto zdravotního problému.

Chtěli byste se naučit masírovat jako profesionál? Prvotřídní masáž potěší také partnera, povzbudí tělo i ducha. Pokud máte opravdu zájem o odbornou masáž, vsaďte na kvalitní kurzy pro maséry.

Pozitivní účinky masáže chodidel

Na reflexní masáž nohou se vydává každý, kdo často pociťuje těžké a oteklé nohy. Díky masáži se totiž dolní končetiny celkově uvolní a zmizí veškeré blokády. Taktéž se k masáži nártu a chodidel odhodlá každý, koho dlouhodobě trápí bolest zad nebo hlavy. Masáží reflexních bodů na chodidlech totiž může zmizet migréna, časté bolesti hlavy nebo nepříjemné bolesti krční páteře či kříže. A za zkoušku to rozhodně stojí.

Zdroj foto: Bhakpong / Shutterstock.com

Dalším skvělým účinkem na lidské zdraví je správná funkce krevního oběhu, zmírnění veškerých bolestí, a dokonce prokrvení celého těla. Dobře masáž chodidel působí také na lymfatický systém, doporučuje se dokonce ženám, jimž se nedaří otěhotnět.

Působí preventivně proti bolestem hlavy, svalů i kloubů, pomáhá při léčbě trávicího systému, u problémů s vylučováním a trávením. Pokud se rozhodnete pro celkovou detoxikaci těla, pak vám pro vyčištění organismu a posílení imunity může pomoci právě tento druh masáže.

Masáž není vhodná pro všechny

Reflexní masáž chodidel je skutečným zázrakem, pro její sílu a účinky není doporučovaná každému. Pokud jste například v jiném stavu, tuto masáž si raději odpusťte. Prouděním lymfatického systému a silnějšímu prokrvení by mohlo dojít ke komplikacím v těhotenství. Vyhněte se masáži také v případě zánětu žil nebo žláz a uzlin, stlačování reflexních bodů není vhodné ani pro lidi s rizikem trombózy.

Jestliže vás trápí časté záněty nebo otevřené rány na nohách, je dobré se nejdříve poradit se svým ošetřujícím lékařem, zda je tato forma masáže pro vás vhodná. Zvažte návštěvu masérského salonu i v případě, že se vám na nohách objevila infekce nebo plíseň. Už jen z hygienických důvodů bude vhodné návštěvu odložit.

Reflexní masáž chodidel je zkrátka zázrak, který by bylo dobré zařadit v případě jakýchkoliv komplikací vašeho zdraví. Je totiž velmi pravděpodobné, že speciální hmaty, tahy a tlaky vám pomohou a zpříjemní každý další den.

Zdroj: vitalia.cz

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.