Prvotřídní masáž: Naučte se masírovat pro potěšení partnera či na profesionální úrovni

V době plné stresu a napětí, začíná mnoho lidí přemýšlet o tom, do jaké nové životní epizody se pustit. A to by se rozhodně hodila pořádná masáž.

Zdroj foto: Valmedia / Shutterstock.com

Pokud nejste takový dobrodruh a nechcete začínat jako profesionální masér, možná vás tento článek přesto zaujme. Masáž se můžete totiž naučit i pro vlastní potřeby.

Jak a kde se naučit masírovat

Možná si říkáte: „Tohle by mě zajímalo, jenže kde začít?“ Tak jako je tomu i u jiných profesí, i po masérských kurzech se můžete poohlédnout na úřadu práce. Avšak nemusejí být vůbec v nabídce V takovém případě budete muset navštívit odpovídající zařízení, které kurzy zprostředkovává. Budete se divit, ale je jich opravdová spousta. S velkou pravděpodobností tedy najdete v blízkém městě odpovídající kurz, možná si dokonce budete moci i vybírat.

Co mě to bude stát, když se tím chci živit?

Tak tohle bude nejspíš další otázka, která vám zrovna ulpěla na jazyku. Ano, cena je něco, co nás přirozeně zajímá. Málokdo si může dovolit kurz převyšující třeba i čtyřcifernou částku. Moc vás nepotěšíme, jelikož kurz nabízený jako takový masérský rekvalifikační kurz vás vyjde asi na 15 tisíc Kč, a to se bavíme průměrné hranici. Abyste se na takový kurz vrhli, musíte být tedy opravdu rozhodnutí, že se vám vyplatí.

Jak si vybrat správně

Nezapomeňte, že abyste mohli činnost vykonávat, musí být kurz odpovídající kvality. Nepočítejte tím, že kurz ve výši 1.000 Kč vás naučí masírovat profesionálně. Po absolvování byste správně měli získat licenci, díky které budete moci provádět tuto činnost jako výdělečnou. Dbejte proto na to, aby vámi zvolený kurz obsahoval veškeré náležitosti. Nejlepší bude, když daného poskytovatele zkontaktujete a zeptáte se, co můžete po absolvování kurzu vykonávat.

Zdroj foto: Microgen / Shutterstock.com

Chci mít masáž jako hobby

V tom případě tak vysokou částku platit nemusíte. Na trhu najdete i semináře a kurzy, které jsou zaměřeny spíše na laické publikum a pro zpestření volného času nabízejí různé kurzy, co mohou stát třeba tisíc korun. Záleží tedy jen na vás, do jaké výše jste ochotni do sebe investovat a jaké jsou vaše plány do budoucna.

Masáž není jenom jedna

Při výběru masérského kurzu byste rozhodně neměli opomenout, že masáž není jenom jedna a že jich existuje nepřeberné množství. Nicméně se v našich českých podmínkách setkáte asi především s masáží obvyklou a případně sportovní masáží. Pokud byste měli zájem o něco exotičtějšího, nabízí se vyzkoušet kurz například na thajskou masáž, či masáž indickou a tak dále.

Co je ke kvalitní masáži potřeba

Pokud si budete chtít otevřít vlastní masérské studio, nevyhnete se nákupu odpovídajícího vybavení.  Samozřejmostí pro vás bude masérský stůl a kvalitní olejíčky. Nelze opomenout však ani čistá prostěradla a ručníky, či sanitární zařízení. Pokud budete poskytovat netradiční masáže, tak budete muset mít k dispozici i baňky či lávové kameny. Vybaveni musíte být i dezinfekčními prostředky či lékárničkou, která je pro provoz masérny podmínkou. Nedílnou a nutnou součástí vybavení masérny je i provozní řád.

A kde si studio otevřít?

To není zdaleka jednoduchá otázka. Pokud nebudeme brát v potaz jen dobrou přístupnost a nejlépe umístění někde v centru města, tak budete muset myslet i na pár drobností v rámci daného místa. Mělo by se totiž jednat o světlou prosluněnou a dobře větratelnou místnost. K dispozici by měla být i předsíň a již zmíněná koupelna. Nezapomeňte ani na psací stůl a úložné prostory. V masérně by mělo být rovněž místo na odložení oděvu vašeho zákazníka.

Zdroj: bestaccreditedcolleges.org

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.