4 krásné řecké ostrovy, které musíte za svůj život navštívit

Řecké ostrovy už dlouho patří k místům, které spousta lidí navštěvuje, když jede na dovolenou. Řecko je totiž úžasný stát, který dokáže splnit požadavky těch, kteří se rádi po celou dovolenou opalují na pláži, ale také pro ty, kteří chtějí dovolenou strávit aktivně. 

Řecko a jeho ostrovy jsou důležitou součástí historie – vždyť právě Řecko je kolébkou evropské vzdělanosti. Vyrazte proto i vy na nejkrásnější řecké ostrovy, které vám poskytnou nejen místo odpočinku a relaxace, ale také místo, kde můžete obdivovat historii nebo se pouštět do divokých vodních sportů.

Množství řeckých ostrovů

Řecké ostrovy tvoří asi 20 % celkové rozlohy tohoto státu. Jedná se asi o 2 500 ostrovů, z nichž některé jsou velké, jiné maličké. Stále obydlených ostrovů je asi jen 165. Na některých můžete prožít svou dovolenou, jiné se dají v rámci historického zkoumání navštívit – cestovní kanceláře nabízí mnohé možnosti. Které řecké ostrovy ale patří mezi nejoblíbenější?

Zdroj foto: Andrew Mayovskyy / Shutterstock.com

Zakynthos

Tento ostrov patří mezi nejoblíbenější. Najdeme jej v Jónském moři. Můžete zde trávit čas relaxací na pláži nebo večer v nočních klubech. Je to ostrov, který se hodí pro rodiny s dětmi i nezadané páry nebo party přátel, kteří si chtějí na dovolené hlavně užívat. Také milovníci přírody si přijdou na své, protože ostrov poskytuje spoustu zákoutí a zátok, kde můžete vidět spoustu nádherných rostlin a ze zvířat například želvy karety. 

Korfu

Korfu na seznamu nejkrásnější ostrovů Řecka rozhodně nesmí chybět – nazýváme jej nejzelenějším ostrovem Řecka. Jedná se o hornatý ostrov, který kromě písečných pláží nabízí také nádhernou krajinu, kterou můžete pozorovat z některého z útesů. Ani milovníci dobrodružství nebudou ošizeni – vodních sportů je tu bezpočet. Ti, kteří míří za historií, nesmí vynechat hlavní město Kerkiru, které je plné kostelů, benátských pevností a spousty dalších památek.

Zdroj foto: Balate Dorin / Shutterstock.com

Kréta

Největší řecký ostrov se nachází v Egejském moři a skrývá snad všechno, co na dovolené chcete dělat: odpočívat na písečné pláži, obdivovat přírodu, navštěvovat památky nebo se pouštět do adrenalinových sportů. Historicky nejzajímavější je bezpochyby hlavní město Heraklion, kde mimo jiné najdete ruiny slavného paláce Minos. Za návštěvu stojí také ostrov malomocných (Spinalonga), který se nachází poblíž Kréty.

Samos

Krásné pláže a křišťálově čistá voda jsou hlavním lákadlem. Obdivovat ale můžete také malebná městečka, olivové háje a přírodu. Pokud navštívíte ostrov Samos, rozhodně nesmíte odjet, aniž byste ochutnali Muscat, což je likér, který se vyrábí z tamější vinné révy. Zajímavostí je, že tento druh vinné révy se považuje za jednu z nejstarších a nejchutnějších na světě. Město Pythagorion bylo zapsáno na seznam UNESCO a rozhodně byste jej měli navštívit. Nachází se zde například tunel Eupalinos.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.