Zahrada aneb jak si ji rozplánovat jednoduše a prakticky?

Každá zahrada, ať už v ní pěstujete ovoce a zeleninu, nebo ji máte na okrasu plnou květin a stromků, by měla na pohled působit přívětivě a uklidňujícím dojmem. Ne nadarmo se říká, že zahrada je oáza klidu. Proto byste si ji měli naplánovat tak, abyste se v ní cítili dobře. Jak na to?

Zdroj foto: 1000 Words / Shutterstock.com

Chodník

Chodník je jistě praktická věc do vaší zahrady, pokud nechcete, aby byla tráva všude udusaná od kroků. Pokud strategicky umístíte chodník v zahradě tak, aby vás zavedl všude, kam se chodí, předejdete šlapání po trávě – a tu si tak můžete krásně pěstovat. Zároveň se chodník stane hlavním designovým prvkem vaší zahrady, tudíž si na něm dejte záležet. Můžete jej třeba obsypat kamínky pro výsledný efekt. Také po délce chodníku můžete nasadit květiny.

Komfortní zóna

Pokud na své zahradě rádi relaxujete, zkuste svůj odpočinek povýšit výš než jen na zahradní židličku. Vytvořte si svoji komfortní zónu. Můžete použít palety pro vyvýšené pódium, na které si umístíte nejdříve ze všeho pohodlné lehátko. K němu samozřejmě stolek na odkládání sklenice, a rostliny ve velkých květináčích. Pro dovolenkový efekt si klidně pořiďte vzrostlé palmy. Pak už stačí jen nahodit plavky, natáhnout se na lehátko, zapnout pohodlnou muziku, do ruky knížku, na oči brýle a do ruky drink – a budete se cítit jako na Havaji.

Zdroj foto: Kostenko Maxim / Shutterstock.com

Kam vysadit květiny?

Nejvhodnější místo pro květinky je po obvodu zahrady. Utvoří tak jakýsi přírodní rám a zároveň nechají prostor v prostředku zahrady například pro bazén nebo různé dekorace. Také byste měli nechat vyniknout trávník. Tomu se ale musíte dostatečně věnovat a mít trpělivost, jelikož ten pravý angličák vám nevyroste ze dne na den, nicméně výsledek stojí za to.

A jak máte rozplánovanou svou zahradu vy?

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.