Kruhy pod očima – Jak se jich jednoduše zbavit?

Ráno se podíváte do zrcadla – a zhrozíte se. Zase ty hnusné černé kruhy pod očima. A to vás dneska čeká ta důležitá schůzka! Jak se jich teď zbavit? Poradíme vám, co na kruhy pod očima platí – a jak zařídit, aby se vám vůbec neobjevovaly.

kruhy pod očima
Zdroj foto: Marina Demeshko / Shutterstock.com

Co jsou kruhy pod očima

Kruhy pod očima jsou váčky, do nichž se ukládá tuk a tekutina. Proto se také cítíte, že máte obličej tak nějak napuchlý. Je to právě tekutinou, která se vám uložila pod očima. Samozřejmě, že se takhle ukládá i na ostatních místech, nicméně pod očima je to nejvíce patrné, jelikož je na tomto místě kůže hodně tenká.

Co způsobuje kruhy pod očima

Kruhy pod očima jsou často způsobeny těmito vlivy:

  • alergie,
  • stárnutí,
  • nespavostí,
  • namáháním očí – nadměrné sledování obrazovky, intenzivním pláčem a další.

Tipy, jak se zbavit kruhů pod očima

Pojďme se podívat, co pomáhá na kruhy pod očima.

Studený obklad

V případě obklad na kruhy pod očima můžete použít prakticky cokoliv, co je ale hodně studené.

  1. Například kulaté odličovací tampony, co namočíte do ledové vody.
  2. Čajové lžičky, které necháte chvíli v mrazáku.
  3. Studené navlhčené sáčky se zeleným čajem.

Pokud nemáte čas, stačí vzít cokoliv studeného, co najdete v lednici a jednoduše na nevzhledné váčky přiložit.

Ovoce a zelenina

Nejenom, že je ovoce a zelenina skvělým zdrojem vitamínů, ale také má pozitivní vlastnosti při působení na kruhy pod očima.

Brambory

Vezměte si doma bramboru, pokud není studená, vložte ji na chvíli do mrazáku. Poté ji rozřízněte napůl a každou polovinu přiložte na oko. Škrob, který vychází ze syrové brambory, totiž vyživuje oční oblast, stejně jako vitamin C a enzymy v bramboře obsažené. Navíc má i bělicí účinek, takže tmavé kruhy pod očima už nebudou tak tmavé.

Avokádo

Avokádo je právem řazeno mezi superpotraviny – a je prospěšné snad pro každou část těla. Přiložte plátky avokáda na oči – a během chvilky dojde k zesvětlení stínů. Také můžete použít rozmačkané avokádo a rozložit na celý obličej – a udělat si tak skvělou pleťovou masku.

Salátová okurka

Salátová okurka má schopnost redukovat nadbytečné tekutiny. Stačí jednoduše přiložit na každé oko jeden plátek okurky a na chvíli relaxovat. Nejlepší je samozřejmě okurka chladná – chlad totiž jenom umocní její účinky.

Přípravky na kruhy pod očima

Nejlepší jsou krémy na kruhy pod očima, které si dokážete koupit v každé drogerii. Oblíbené jsou také korektory nebo obličejové masky na kruhy pod očima. Vyzkoušejte co funguje vám a dejte vědět do komentáře co zabralo nejvíc.

Jak zamaskovat kruhy pod očima?

Pokud přemýšlíte jak zakrýt kruhy pod očima, můžete vyzkoušet použít make-up.

Doporučujeme: Oblíbené metody úpravy obočí

Příčiny vzniku kruhů pod očima?

Důležitá je také prevence vzniku kruhů pod očima, protože existuje mnoho aspektů, proč vznikají.

Nesprávná životospráva

Špatné stravování znamená trápení se pro tělo v mnoha ohledech – a pokud již tělo samo nezvládá, dává nám to najevo různými fyzickými příznaky. A jedním z nich jsou právě černé kruhy pod očima. Je tedy důležité svému tělu dodávat dostatečné množství vitamínů, minerálů a dalších zdraví prospěšných látek. A to nejlépe přírodně – z potravy. Omezte tuky a cukry vyměňte za ty přírodní – za ovoce.

Slunce

Každá chceme mít opálenou pokožku a bronzový nádech. Pozor ale na nadměrné vystavování se slunci. Poté bude ve vašem těle nadměrné množství melaninu. To je pigment, který zajišťuje barvu vaší pokožky. A pokud je ho prostě moc, způsobí tmavé kruhy v oblasti vašich očí.

Geny

Děláte všechno správně, ale stále se tmavých kruhů pod očima nemůžete zbavit? Na vině může být také vaše rodinná historie. Zeptejte se své maminky, jestli tímto problémem také náhodou netrpěla, nebo netrpí.

A jaké způsoby odstranění kruhů pod očima používátej vy?

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.