Jak upravit obočí – oblíbené metody. Která je vhodná pro vás?

Výrazné, ale zároveň přirozené obočí dominuje celé tváři. Dodá na kráse každé ženě, naučte se jej tedy správně upravit. Proč je úprava obočí důležitá a jaké metody úpravy poznáme?

Obočí úprava
Zdroj foto: evrymmnt / Shutterstock.com

Naučte se ty nejlepší tipy na úpravu obočí, s nimiž vytvoříte dokonalý vzhled během ranní kosmetické rutiny.

Jak na dokonalé obočí

Představte si sami sebe bez obočí. Z vašeho výrazu ani vy sami nepoznáte, co si máte myslet. Nepotřebujete žádné složité stíny na očních víčkách, linky ani dokonale upravenou rtěnku. Pro denní líčení vám stačí perfektní vzhled pro správný výraz v obličeji a jen minimální vrstva řasenky.

I vy si určitě vzpomenete na doby, kdy se nosilo tenké a téměř neviditelné obočí, které bylo dokreslováno tenkou linkou nebo tužkou na oči. Z těchto dob ještě mnohým z nás ani nedorostlo. Pokud i vy máte problémy s růstem a přejete si přirozené a husté obočí, vyzkoušejte sérum na růst obočí. Tato séra jsou v dnešní době velmi oblíbená a skutečně fungují.

Přirozené obočí

Zapomeňte na nepřirozenou barvu, hustotu či tvar. V dnešní době je jasným módním trendem přirozenost, která se odráží také v okolí našich očí. Vytvarujte a vytrhejte jen malé množství chloupků, které skutečně narušují hezký tvar. Ostatní nechte přirozeně tam, kde jsou. Stačí obočí učesat malým kartáčkem a pustit se do dokreslování, které doladí do dokonalosti.

Správný tvar obočí

Aby vaše obočí opticky zvětšilo vaše oči a dodalo celkovému vzhledu na půvabnosti, je nutné trochu upravit jeho tvar. To uděláte jednoduše pomocí tužky na oči.

 • Přiložte tužku svisle k nosu, v místě protnutí by mělo začínat vaše obočí.
 • Bod zlomu by měl nastat tam, kde vám ukáže tužka při protnutí špičky nosu a prostředku oční panenky.
 • Končí v místě, které vám tužka ukáže při protnutí špičky nosu a konce víčka.

Malování obočí

Pro dokreslení přívětivého tvaru můžete použít:

 • tužku na obočí,
 • stíny,
 • pomádu či gel,
 • řasenku.

Zatímco se stíny zvládne dokreslit krásný tvar obočí i úplný začátečník, speciální tužky vám dodají mnohem modernější vzhled a tvar. Pomády a gely používá jen málokdo, často se totiž mažou a nevypadají tolik přirozeně. Pokud se nechcete starat o každodenní malování obočí, můžete se oddat do rukou kosmetických služeb.

Pamatujte na to, že nejen samotná úprava obočí, ale také vhodné líčení očí zvýrazní vaše rysy obličeje.

Permanentní obočí nebo laminace jsou velmi oblíbené kroky, které ženy rády podstupují.

Metody úpravy obočí

Úprava obočí není žádná věda a složitá záležitost, stačí se zorientovat v metodách úpravy, které známe:

 • trhaní obočí a dokreslování,
 • barvení obočí,
 • laminace obočí,
 • tetování obočí.

Úprava obočí pro začátečníky

Správná úprava obočí dokáže změnit váš pohled a rozjasnit celý obličej. Obočí je totiž ta část, která tváři dominuje, proto je třeba jí věnovat největší pozornost.

Pokud s úpravou obočí teprve začínáte, pořiďte si pinzetu na obočí, tužku, zrcadlo a ostré nůžky na obočí. Pokud se formování obočí bojíte a nedůvěřujete svým schopnostem, použijte šablony na obočí, které vám práci usnadní. Využijte denní světlo při práci. Každé obočí má svůj přirozený tvar, proto se nesnažte měnit jej násilím, ale zachovejte svůj přirozený oblouk obočí. Pinzetou proto jemně odstraňte chloupky, které jsou nad nebo pod obloukem a obočí vždy pročešte malým kartáčkem. Jak vytvořit správný oblouk obočí podle typu vašeho obličeje jsme zmínili již výše.

Praktická rada: Nejvhodnější doba na trhání obočí je po sprše či koupeli, kdy je pokožka měkká a jemná, chloupky jdou snadněji vytrhnout.

Úpravu obočí a péči o něj však můžete svěřit i do rukou odborníků a v každém kosmetickém salonu vám poradí přesně tu techniku, která bude vaší tváři slušet nejvíce.

Úprava obočí laminací

Úprava obočí pomocí laminace je jednou z nejoblíbenějších metod. V čem spočívá? Vaše přirozené a upravené obočí se nabarví, zvýrazní a nakonec zafixuje tak, aby vydrželo co nejdéle. Laminace obočí vydrží povětšinou 4 – 6 týdnů, záleží na typu obočí a pleti.

Úprava obočí tetováním

Tetování obočí je metodou, která nabízí permanentní obočí. Úprava obočí se může uskutečnit více technikami, známe:

 • pudrové obočí,
 • microblading (vláskování),
 • jejich kombinaci.

Pudrové obočí je taková úprava obočí, kdy se oblouk tvaruje pomocí mikroteček. Chloupky nevytváří, pouze tvaruje a zabarvuje. Jedná se o vytrvalou metodu, která vám na tváři vydrží přibližně 2 – 3 roky.

Microblading obočí nazývaný také vláskování se provádí za pomoci speciálního nástroje, který tetuje nebo kreslí tenké linky, které vypadají jako skutečné chloupky. V současnosti jde o nejrozšířenější metodu úpravy obočí.

Více o microbladingu, jeho postupu a tom, jak dlouho vydrží, si můžete přečíst zde.

Zdroj: cosmopolitan.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.