Dovolená v karavanu: Jste připraveni zažít letní dobrodružství?

Zlákalo vás cestování karavanem a #vanlife je váš oblíbený a často vyhledávaný hashtag na Instagramu? Tento trend se v posledních letech těší takové oblibě, že spoustu lidí si oblíbilo život na kolečkách a nedají na něj dopustit. Jaké má cestování s karavanem výhody a nevýhody? Na to jsme se rozhodli zaměřit v následujících řádcích.

Zdroj foto: Andrey Armyagov / Shutterstock.com

Ubytování kdekoliv a kdykoliv

Při cestování s karavanem vám odpadne jedna starost. A tou je hledání ubytování. Jednoduše řečeno totiž můžete přespat skoro kdekoliv, kde se vám zachce. A druhý den si tak u ranního šálku kávy vychutnávat takový výhled, který se vám líbí. Ať už to budou výhledy na horské masivy či do údolí, na mořské vlny nebo na klidnou hladinu jezera, s karavanem jste pány svých ranních výhledů.

Výdaje versus ušetřené peníze

Co se týče výdajů, ty souvisí s předchozím bodem. To, co ušetříte za ubytování, můžete dávat do pohonných hmot a stravy – a dopřávat si můžete i zážitky, za které byste jinak nechtěli utrácet.

Cílová destinace

Zatímco při běžné dovolené v hotelu nebo kempu strávíte celý týden, dva, tři či měsíc na jednom místě, s karavanem můžete být neustále v pohybu. A pokud se vám někde zalíbí, jednoduše zůstanete o pár dní déle, než dostanete chuť na další zkoumání okolí.

Zdroj foto: Andrey Armyagov / Shutterstock.com

Relaxace ve sprše nehrozí

Pokud nezůstáváte v kempu, zapomeňte na dlouhé sprchy, při kterých pod proudem horké vody necháte zregenerovat své svaly a v hlavě se vám přitom rodí myšlenky na všechno možné. Sprchu si do karavanu můžete zavést, ale prioritou je omýt se co nejdůkladněji v co nejkratším čase.

Počáteční investice

Karavan si můžete na dobu letní dovolené pronajmout, což je vhodné, pokud si nejste jisti, že vám tento způsob cestování bude vyhovovat. Pakliže se rozhodnete pořídit si svůj karavan, počítejte s nemalými výdaji na jeho koupi. Zejména pokud chcete okamžitě vyrazit na cesty a nemáte čas ani chuť si v něm něco sami předělat či ho jinak zvelebit.

Jízda s karavanem

Pokud nepatříte k zdatným řidičům, předtím, než vyrazíte na toulky po světě s karavanem, si dopřejte několik zkušebních jízd. Pokud jste zvyklí řídit malý automobil, bude přechod na karavan poněkud složitý. Natrénujte si zejména parkování a vlastně i samotnou jízdu po silnici.

Spolu nonstop

Plánujete vyrazit na letní dovolenou karavanem s celou rodinou? Jestli vaše rodinné dovolené probíhají tak, že si každý „jde po svém“, možná není dobrý nápad cestovat s karavanem. Jedna z věcí, která je totiž při tomto způsobu cestování jistá, je ta, že spolu budete v neustálém kontaktu. A to vše navíc ještě na velmi malé ploše. Zvažte to i v případě, že cestujete pouze s partnerem. Ne všechny páry jsou zvyklé trávit spolu 24 hodin denně – a pro některé by to mohlo znamenat jediné: hádky, a případně i rozchod

Než se vydáte na společné cesty s karavanem, zvažte všechna pro a proti. A jestli se rozhodnete vyrazit, buďte na cestách opatrní a nasbírejte spoustu příjemných zážitků.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.