Fototiskárna: proč si ji pořídit a jakou vybrat

Fototiskárna, nebo také fotografická tiskárna a jak ji použít? Stačí propojit s vaším počítačem či mobilním telefonem, a během pár minut si můžete tisknout veškeré fotografie, která vás napadne. Navíc, ve špičkové kvalitě.

Proč si fototiskárnu pořídit

Ať už si chcete uchovat vzpomínky z letní dovolené, podělit se s kamarádkou o společné selfie nebo si prostě jen dát fotografie rodiny do peněženky, není nic jednoduššího, než si pořídit fototiskárnu a fotografie si kdykoli sami vytisknout. Je to snadné a rychlé.

Zdroj foto: Khomulo Anna / Shutterstock.com

Klasické fototiskárny

Při výběru té pravé fototiskárny si promyslete, na co ji vlastně budete používat. Pokud toužíte pouze po tisku vlastních fotografií kdykoliv se vám zachce, neváhejte a rovnou si začněte vybírat mezi termosublimačními tiskárnami. Ty umí tisknout rychle a kvalitně. Princip tisku termosublimačních tiskáren je založen na tepelné difuzi barviva – odtud je také odvozen jejich název (termo=teplota). V případě, že chcete, aby toho tiskárna uměla víc, než jen tisknout fotografie, pořiďte si tiskárnu inkoustovou. Ta bude umět nejenom tisknout vaše fotografie, ale také textové dokumenty. Některé druhy inkoustových tiskáren jsou také vybaveny funkcí kopírování a skenování.

Fototiskárny do kapsy

Trendem posledních let jsou kapesní fototiskárny, které se vám opravdu pohodlně vejdou do kapsy. Jejich ceny se pohybují v řádu tisíců korun. Formát fotek převzaly z oblíbené sociální sítě Instagram – finální fotka tedy bude čtvercového rozměru. Jejich výrobci sází na elegantní design.

Zdroj foto: CatwalkPhotos / Shutterstock.com

Nejčastěji se vyskytují v bílé, černé a rose gold variantě. A jak je to s kvalitou fotografií? Jedná se o termosublimační tiskárny, tudíž jsou fotografie velice kvalitní. A tisk je velmi jednoduchý. Stačí tiskárnu pomocí wifi propojit s mobilním telefonem a z galerie vybrat, které fotografie chcete vytisknout.

Fotografické tiskárny nejsou určeny pouze profesionálním fotografům. Na tisk vlastních fotek máme právo všichni, tak proč toho nevyužít?

Doporučujeme: Pokud máte rádi novinky, tak rozhodně zjistětě jak vybrat 3D tiskárnu

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.