Fotostěna a 3 další jednoduché způsoby, jak si ozdobit prázdnou stěnu

Trápí vás prázdná stěna, která působí smutně, a tak trochu nudně? Říkáte si, že obrazy nejsou pro vás to pravé ořechové a hledáte inspiraci na něco originálnějšího? Řešením je například fotostěna.

Zdroj foto: OndroM / Shutterstock.com

Možností, jak ji vytvořit je celá řada.

Fotostěna: Fotky na zeď prostě patří

Fotky se v rámečcích na zeď věší již po generace, ale dnes to můžete pojmout trošku jinak než za časů našich babiček. Vytvoření fotostěny není vůbec těžké. Využít k tomu můžete přírodní materiál, ale i lepicí tapetu. Zeď plná fotek zaujme na první pohled, a navíc pak budete mít své nejmilejší stále na očích.

  • Asi nejjednodušší, co můžete udělat, je natáhnout provázek z jedné strany na druhou – a na tento připevněný provázek pak navěšet fotky za pomocí dřevěných kolíčků.
  • Je to velmi snadné, ale přitom krásné, a rozhodně to má svůj efekt.
  • A je jedno, zda si takto vyzdobíte stěnu v obývacím pokoji nebo fotky umístíte třeba podél schodiště.
  • Místo provázku můžete využít i světelný LED řetěz. Až se setmí, budou fotky krásně nasvícené.

Fotostěnu ale můžete vytvořit i tradičnějším způsobem, fotky různých velikostí umístěte do různě velikých rámečků, a ty pak nesouměrně pověste na zeď vedle sebe a pod sebe. A jednoduchá fotostěna je na světě.

Zdroj foto: OndroM / Shutterstock.com

Vyberte si tapetu

Myslíte si, že tapety už dávno nejsou v módě? No to není úplně pravda. Hlavně samolepicí tapety jsou hodně v kurzu. Pořiďte si třeba kusové tapety, které oživí holou stěnu v okamžiku. Můžete využít i malých kusových tapet anebo si pořídit jednu větší, a kolem ní nalepit menší kousky. Zkuste to s pampeliškou, motýlky nebo se stromem života.

Dá se také spojit obojí, do stromu života totiž můžete dolepit svoje rodinné fotografie a vytvoříte si tak svůj rodinný strom. Ten vám bude originálně zdobit byt – a připomínat vám tak každý den celou rodinu.

Výhodou lepících tapet je to, že se snadno aplikují, dají se následně odlepit a také vám pomohou zamaskovat rychle případné nedokonalosti nebo skvrny. A nemusíte ani malovat.

Pro milovníky dřeva

Dřevo je znakem především rustikálního stylu, ale tento přírodní materiál je prostě nenahraditelný, ať už se vám líbí cokoliv. Na prázdnou stěnu pak můžete ze dřeva upevnit jakýkoliv jiný obrazec. Stačí vám k tomu upravené a nalakované dřevěné latě, které ke zdi přivrtáte. Vyřezávané dřevěné ozdoby na zeď si ale samozřejmě můžete i zakoupit, ne každý si troufne vyrábět dekorace sám.

Pomalujte plátno

Klasické obrazy vám možná úplně domů neladí, ale co to zkusit s plátnem? Plátno na zdi působí velmi hezky a vytvoří vám dokonalou atmosféru. A pokud máte děti, můžete je nechat plátno pomalovat. Nebo třeba na něj můžete s celou rodinou udělat otisky svých rukou. Je to originální a velmi snadné řešení, jak zaplnit prázdnou stěnu.

A čím si vyzdobíte domov vy? Fotostěna je jasná volba.

Zdroj: happymag.cz

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.