Bakopa: Převislá květina – Pěstování

Pokud chcete mít zajímavou pokojovou rostlinu s krásným květenstvím a dodat tak vašemu interiéru pocit útulnosti, pak vás určitě zaujme bakopa. Tato krásná květina je atraktivní díky svému převislému stylu a nádherným romantickým stylem něžných květů. Jak náročná je péče o tuto rostlinu?

bakopa
Zdroj foto: Reut MG / Shutterstock.com

Kde se bude bakope dařit?

Bakopa je převislá květina, a tak se bude skvěle vyjímat v závěsných květináčích a truhlících. Pokud chcete styl této květiny ještě více obohatit, pak můžete závěsný květináč ještě obalit do zajímavě pleteného macramé, tento styl je v dnešní době velmi populární a moderní. Obal květiny dodá celému vzhledu ještě větší nádech přírodních prvků.

Převisy bakopy dorůstají neskutečné délky

Bakopa se originálním názvem jmenuje Bacopa diffusus a jedná se o letničku, která miluje klidně i přímé sluneční záření. Nejvíc zajímavé jsou na rostlině drobné květy, které přímo zaplavují celé převislé listy. Drobné kvítky mají tvar hvězdy a jsou něžně bílé.

Tato rostlina miluje letní horké dny díky svému původu. Přirozeně totiž bakopa roste v jižní Africe, kde zvládá s přehledem tropické teploty. Převisy květiny mohou z květináčů dosahovat až 100 cm a nejvíce kvete v letních měsících, většinou od června do září.

bakopa pěstování
Zdroj foto: Lex-art / Shutterstock.com

Mimo bílých drobných květů jsou na našem trhu rostliny možné zakoupit i v jemné fialové nebo růžové barvě. Pro začátečníky v pěstování máme dobrou zprávu, péče o tuto květinu není nijak náročná.

Pěstování bakopy

Pokud chcete, aby vám bakopa dobře kvetla a prospívala, je nutné vysadit rostlinu na slunné místo, ve stínu jí špatně nebude, ale méně pokvete. Při prvotní péči o květinu nezapomínejte na dostatečné hnojení, to dodá dostatečnou vláhu a dobré prostředí celé rostlině.

Tato nenáročná květina bude skvělou ozdobou vašeho interiéru i letní terasy, která dodá prostředí na zajímavosti i romantickému nádechu.


Tipy na další pokojové rostliny

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.