Axolotl jako domácí mazlíček. Podívejte se, jak se o něj správně starat

Patříte mezi ty, kterým nestačí typický domácí mazlíček a nevystačíte si s kočkou nebo rybičkami? Pak je pro vás ideálním druhem právě axolotl. Tento druh vodní ještěrky připomíná malého dráčka, sledování jeho života vás ohromí.

Zdroj foto: Spok83 / Shutterstock.com

Tento drobný vodní druh nevyžaduje žádnou velkou péči ani náročný chov, investice je srovnatelná například právě s rybičkami.

Obohaťte vaše akvárium vodním drakem

Axolotl se mezi chovateli nazývá také vodním drakem, kterého ve zverimexu pořídíte doslova za pár korun. Větší investice bude už pouze jeho obydlí — akvárium.

Chov axolotlů se na českém území v posledních letech zvedá, donedávna však nebyl tento druh příliš známý. Zařaďte se do skupiny chovatelů, kteří si oblíbili právě tohoto vodního tvora. Nebudete litovat.

Největší oblibě se těší v Japonsku

Axolotl mexický dorůstá 35 centimetrů.

  • Nejvíce si tento druh domácího mazlíčka oblíbili v Japonsku, na našem území se však také těší popularitě zvlášť v posledních letech.
  • Nejvíce připomíná chodícího mloka nebo vodního draka.
  • V Mexiku, odkud tento druh původně pochází, se stával často pokrmem a kulinářskou pochoutkou.
Zdroj foto: Poring Studio / Shutterstock.com

Jeho pravým domovem jsou jezera. Stává se často okrasou restaurací, kde si v akváriu poklidně žije. V dnešní době je tento druh již chráněný, a tak se na jídelním lístku neobjeví. Jako správný vodní drak potřebuje pro správný růst i život dostatek čisté vody a maso.

Jak axolotl vypadá?

Před vyšlechtěním a v původním stavu má axolotl černou nebo šedou barvu těla s růžovými žábry. Ve zdravém prostředí se dožívá věku až dvacet let, a tak může být vaším domácím mazlíčkem na poměrně dlouhou dobu. Za dobu oblíbenosti tohoto druhu se jeho vzhled trochu změnil, a tak axolotla najdete ve zverimexech převážně v krémové, béžové barvě.

Nadchne vás nenáročný chov

Pro správný a kvalitní život axolotl potřebuje větší akvárium, které bude mít přibližně 20 °C a jeho objem bude alespoň 50 litrů čisté vody. Jako potravu si axolotl žádá živé organismy, nejvíce si pochutná na žížalách nebo nitěnkách, nepohrdne ani malými kousky masa. Sousedy v podobě akvarijních ryb mu ale nepořizujte, ty se s největší pravděpodobností stanou potravou.

Nadchne vás jeho život

Útok na potravu, dravý přístup k životu i schopnost obnovení částí těla. To všechno zažijete v případě, že si pořídíte do domácího akvária axolotla. A jeden vám stačit nebude. V první řadě budete nadšeni z tohoto druhu, a tak si rádi pořídíte dalšího člena akvária. Druhým důvodem je však také fakt, že axolotl nerad žije osamocený, a tak dva dospělí jedinci budou skvělou volbou.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Používáním stránky souhlasíte s používáním cookies potřebných pro správného fungování webstránky, marketingové a analytické účely SouhlasímVíce informací