Aperol spritz – Recept na oblíbený drink

Přemýšlíte, co připravit jako nejlepší welcome drink pro vaši návštěvu? odpověď je jasná – přeci Aperol drink! Oblíbený aperol s džusem nebo samotný nikdo neodmítne.

Co je Aperol?

Aperol original je náš nejznámější aperitiv. Sesadil z pomyslného žebříčku aperitivů i oblíbené Martini. Jeho charakteristikou je oranžová barva a sladce hořká chuť. Právě tato chuťová kombinace podpoří chuť na jídlo a trávení, proto se nejčastěji podává před jídlem. Také je ale součástí mnoha koktejlů, nejznámější je samozřejmě Aperol Spritz.

Aperol spritz
Zdroj foto: etorres / Shutterstock.com

Obsahuje extrakty jak z bylin, tak z ovoce a další ingredience. Nejčastěji se podává s perlivou vodou, ledem a pomerančem. Klidně jej ale můžete nakombinovat s ovocnými džusy dle chuti.

Vyzkoušejte také: Recept na drink bloody mary

I když popularita Aperolu vzrostla až před několika lety, jeho vznik se datuje až do roku 1919. Doba po první světové válce si žádala inovace, tak se majitelé italské firmy na výrobu likérů Barbieri rozhodli vytvořit nový produkt, který nebyl tak hořký jako tehdejší vermuty, ale stále by podpořil chuť k jídlu. A tak vznikl „Aperitivo Barbieri“, následně přejmenovaný na Aperol.

Recept na Aperol spritz

Aperol Spritz můžete buď koupit již namíchaný, nebo si jej jednoduše připravíte doma. Jeho příprava je velice jednoduchá. Víte, jak namíchat Aperol?

Obtížnost:BeginnerČas: 5 minutPorce:1 porce

Ingredience

Postup přípravy

  1. Naplňte sklenice na Aperol ledem.
  2. Smíchejte 3 díly Aperolu a 2 díly prosecca.
  3. Promíchejte, aby se obě složky spojily.
  4. Ozdobte koktejl kouskem pomerančové kůry, kterou přidejte na okraj sklenice.

Jak vylepšit Aperol?

  • Nemusíte se soustředit pouze na pomeranč. Namísto něj můžete do koktejlu přidat jiné citrusy či ovoce, jako například jahody, maliny nebo hroznové víno.
  • Vyzkoušejte přidat bylinky. Nejvhodnější je máta, bazalka nebo rozmarýn.
  • Pokud nechcete přidávat perlivou vodu, ozvláštněte již tak hořkou chuť přimícháním toniku, který se s Aperolem krásně doplňuje.
  • Abyste podpořili trochu sladké chuti, přidejte do drinku ovocný sirup, nejlépe pomerančový.
  • Vyzkoušejte koření – drinku dodá na chuti skořice či hřebíček.
  • Vytvořte si vlastní koktejl – přidejte do Aperolu další druh alkoholu, jako je například tequila, gin nebo vodka.

Jak na Aperol nealko?

I pro abstinenty se najde varianta Aperolu. Smíchejte 60 ml nealkoholického Aperolu, 90 ml nealko prosecca, 30 ml perlivé vody (nejlépe s příchutí citrusů). Vše doplňte ledem a ozdobte plátkem pomeranče nebo citronu.


Další oblíbené drinky a nápoje

Ohodnoťte recept
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.