Vinylové podlahy: Proč si je pořídit domů?

Vinylové podlahy jsou v posledních letech velmi oblíbené. Patří mezi odolné podlahy, které především díky kvalitnímu materiálu vydrží stále jako nové i několik desítek let. Akorát musí být podlaha správně položena. Co od vinylové podlahy očekávat a jaké jsou její nesporné výhody?

Zdroj foto: Dmitry Kalinovsky / Shutterstock.com

Vyberte si svůj styl

Vinyl je skutečně nadčasový a jeho nespornou výhodou je to, že se může stylizovat do nejrůznějších podob. Může mít podobu kamene, dřeva, keramiky a obkladů, má nejrůznější barvy a vzory. Je tedy velmi snadné umístit jej do jakéhokoliv interiéru a sladit tak podlahu se zařízením bytu nebo domu. Lepený vinyl je navíc tichý, nevadí mu i větší zátěž a snese dokonce vlhko, takže se klidně může uplatnit i v koupelně.

Zdroj foto: Luckeyman / Shutterstock.com

Odolný a příjemný materiál

Je podstatné, kde vinylovou podlahu koupíte, ne každý proces výroby a použitý materiál je stejně kvalitní, a tak není zaručeno, že vám vinylová podlaha skutečně dlouho vydrží. Určitě se tak nevyplatí v tomto případě šetřit. Obecně jsou ale vinylové podlahy velmi odolné, dobře se udržují v čistotě a nepoškrábou se. Při chůzi a pohybu je vinylová podlaha velmi příjemná, a navíc poskytuje protiskluzové vlastnosti. Hodí se tedy i do domácností s malými dětmi.

Dostanete to, co chcete – a ušetříte

Někteří z nás mají jasnou představu o tom, jak by měl vypadat jejich vysněný domov, ale finanční stránka nám často brání v uskutečnění svých představ. Pokud jste si vysnili masivní dřevěnou podlahu nebo se vám líbí moderní vzhled obkladů, ale nemůžete si je dovolit, stane se pro vás vinylová podlaha ideálním řešením. Právě proto, že se vinyl prodává v nejrůznějším provedení, není problém získat opravdu luxusní vzhled dřevěné nebo jiné podlahy za mnohem nižší náklady.

S kvalitní vinylovou podlahou to vyhrajete, podívejte se však na článek jaké jsou typy podlah a jaká je nabídka na trhu.

Mohlo by se Vám také líbit
4 komentáře
 1. Robin Zámečník říká

  Bohužel vinylova podlaha nikdy nenahradí drevo a to jak vzhledově tak vlastnostmi, i když mate podlahové topení tak v létě je vinyl ledový. Klouze stejně jako podlaha dřevěná tedy ani jedno není kritické (mám doma 3 deti a nikdy se nic nestalo) Je to umely plastový material a cenově kvalitní vinyl cca 700-800 Kč/m2 pokud počítáme zaklapavaci jinak lepeny je okolo 400 Kc/m2 ale pod to musi být štěrka a lepidlo a jsme také na 800 Kč cca.. Drevo 900 Kč m2 kvalitní dubová vrstvena podlaha jako například zde. https://www.empiri.cz/dub-grand-rustikal-country-jemny-kartac-olej/

  Vlastnosti a vzhled dřevěných podlah a vinylu by se vubec neměly srovnávat.

  Tot realita 30 let v oboru.

  1. Jirka říká

   souhlasim s Vami, ze nelze srovnavat vlastnosti obou podlah, mam doma jak drevo tak i vinyl(lepeny), za oboje palec nahoru. ale s cenou to bylo, ze vinyl vysel na 650,- za metr a masiv dub na 1400,- oboje vcetne pokladky., ale kdyz je to investice na desitky let, tak neni nejlepsi se jen rozhodovat podle penez.

 2. Podlahářství Praha-Jan Hovorka říká

  Pěkný článek o vinylové-krytině.
  Každá krytiná má své specifické vlastnosti.
  Podkladní vrstva pod-LVT celoplošně lepený systém pokládky-musí být 100% jen poté bude vinylová podlaha plně funkční-splní veškeré své kladné vlastnosti a životnost a bude dělat radost.

 3. Pitr říká

  A koho to zajímá ty chytrolíne, dřevo patří do kamen a na podlahu si dám vinil.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.