Patrové postele významně šetří prostor. Podle čeho je vybírat

Boj s nedostatkem místa je poměrně častým úkazem. Děti rostou – a jakmile opustí postýlku v rodičovské ložnici je čas připravit jim vlastní zázemí patrové postele.

Patrové postele přináší ideální řešení. Na co všechno byste při jejím výběru měli brát zřetel?

Zdroj foto: Scott-lee / Shutterstock.com

Nástupce postýlky

V době, kdy vaše dítě dává sbohem školce, je na čase připravit mu vlastní pokojíček, který se na několik let stane jeho útočištěm. Pro jedináčka poměrně lehce realizovatelný cíl. Pro sourozence už to chce trochu přemýšlení a plánování. Zvlášť pokud je prostor pro sourozenecký pokoj omezený. Patrová postel je v takovém případě ideálním a často jediným řešením.

Výhody patrové postele

Patrová postel je tu s námi už hezkou řádku let. Nutno však říct, že prošla značnou inovací a dnes se už moc nepodobá svým dávným předchůdkyním. Největší výhodu patrové postele je, že šetří místo. Tam, kde se dvě samostatné postele nevejdou, je často jedinou alternativou. Vyřeší spaní minimálně dvou potomků, ovšem ne ojediněle se dnes lze setkat s verzí patrové postele pro tři.

Kromě primární úspory místa nabízí palandy i další úložní prostory. Jejich součástí bývají psací stolky nebo šatní skříně či šuplíky na nejrůznější drobnosti. Kreativní verze pro menší uživatele má k dispozici skluzavku nebo pirátský úkryt umně doplněný boční sítí, která plní zároveň funkci zábrany.

I studentské verze patrových postelí jsou vyladěné k dokonalosti, mají vestavné lampičky, stojany na mobily, nechybí jim police na knihy či další vychytávky, které adolescenti zcela jistě ocení.  V nabídce jsou dokonce i manželské patrové postele, nebo patrové postele s gaučem.

Zdroj foto: Monkey Business Images / Shutterstock.com

Výška a provedení patrové postele

Pokud řešíte patrovou postel pro své menší děti, pak vám je zde několik rad, na co si dát při výběru pozor.:

  1. Fakt, že u stropu se drží teplejší a vydýchanější vzduch vybízí k pravidelnému a řádnému větrání dětského pokojíčku. Zejména, když vezmete v potaz, že dítě ve věku kolem šesti let prospí denně kolem deseti hodin.
  2. Dalším důležitým aspektem je výška patrové postele. Vrchní lůžko by mělo být od stropu vzdáleno minimálně 110 centimetrů, a to kvůli tomu, aby se jeho uživatel mohl bezpečně posadit, aniž by si udeřil hlavu.
  3. Toto lůžko by také mělo být vybaveno pevnou bočnicí a kvalitními schůdky.

Inovace u patrové postele

Dřevěné nebo kovové patrové postele dnes nabízejí sofistikovaná řešení, která dokážou reflektovat nejrůznější požadavky zákazníků. Jejich provedení v první řadě řeší problém výšky.

  • Díky tomu, že horní lůžka jsou horizontálně posunutá a se spodními se překrývají jen v části nohou, je možné umístit je níž, a tím zajistit dostatek prostoru od stropu. To kromě komfortu pro dítě přináší komfort také pro rodiče při manipulaci s lůžkem či převlékání povlečení.
  • Další výbornou vychytávkou jsou kolečka na spodním lůžku. Večer postel jednoduše vysunete a přes den zasunete pod vrchní lůžko, kdy poslouží jako gauč.
Zdroj foto: Monkey Business Images / Shutterstock.com

Kde se dá patrová postel koupit?

Patrové postele v jakémkoliv provedení jsou naprosto běžnou součástí sortimentu všech nábytkových prodejců. Tam ovšem seženete povětšině jen typizované rozměry začínající na velikosti 90 x 200 cm.

Jakmile vás prostor limituje a musíte tato čísla přizpůsobit, obraťte se na šikovného truhláře, který vám postel vyrobí na míru. Výhodou ovšem je, že u takto vyrobené patrové postele si můžete nechat zakomponovat i netypické požadavky dle svých představ.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.