Jak být trendy a zároveň vypadat originálně? Spojte diktát módy a vlastní kreativitu!

Neduhem módních trendů může být vytváření uniformity. Znáte to, objeví se horká novinka a najednou ji všichni musí mít. Kdo ji nemá, jednoduše jako by nebyl. Určitě je fajn bavit se módou a sledovat módní trendy a snažit se podle nich oblékat. Aby vás ale móda opravdu bavila, je potřeba do ní vložit trochu své vlastní kreativity. Jedině tak se dokážete odlišit od davu. Od šedi, která je všude kolem nás, protože jen málokdo má skutečně odvahu se projevit naplno. Jak to můžete změnit právě vy? S tím se vám pokusíme poradit v následujícím článku.

Unisex trička mají pravou šťávu s potiskem

Držíte rádi krok s módou, ale zároveň si chcete hrát tak trochu na rebely? V tom případě jsou pro vás jako stvořená unisex trička, která mají univerzální střih a mohou je tak nosit muži i ženy. Většinou jsou v provedení unisex trička pro děti, ale u oblečení pro teenagery a dospělé už je to méně časté. Přitom zejména také ženám může univerzální střih sedět, protože volnějších tričko rozhodně ne náhodou připomíná stále tolik populární oversize modely. A ty vždy přece šly tak báječně kombinovat prakticky s čímkoliv!

Aby vaše snová kombinace ale skutečně vynikla, potom by takové tričko nemělo být jen tak ledajaké. Velmi populární je kombinovat módní trendy s rebelskými potisky. Rozhodně ale nehovoříme o potisku, který odkazuje na nějakou světoznámou značku nebo se jedná o nějaký nicneříkající a rádoby „cool“ anglický nápis, kterých jsou plné ulice. Hovoříme o potisku, který dokáže dát okolí najevo, že jste nad věcí, neberete svět zase tak vážně a umíte si ze sebe udělat třeba i legraci.

Potisk musí vypadat opravdu dobře. A to nejen na tričku

Pokud se rozhodnete pro potisk, určitě by vás mělo zajímat, jak takový výsledný potisk bude vypadat. Důležité jsou na potisku syté barvy, díky kterému bude působit opravdu kontrastně a vynikne v celé své kráse. Na zábavné potisky se dnes zaměřuje celá řada e-shopů, kde je možné si taková trička objednat. Nemusí to být ale pouze trička, může jít třeba o: 

 • mikiny,
 • spodní prádlo,
 • ponožky,
 • vaky a tašky.

Třeba vtipné vysoké ponožky, které hrdě odhalíte kolemjdoucím, v poslední době opravdu letí a určitě s nimi nešlápnete vedle. A to doslova. Velmi populární jsou také vaky na záda známé jako gymsack, které jsou velmi univerzální a působí mladistvě. Vtipné spodní prádlo zase dokáže okořenit zejména společné intimní chvíle mezi partnery.

Klasické tričko je ale samozřejmě klasika, která nechybí v šatníku nikomu. Tričko lze kombinovat prakticky s čímkoliv vás napadne. Pokud si vyberete třeba zábavné kreslené motivy, jejich kombinace s aktuální módou bude působit velmi trendy. 

Zdroj foto: 88studio / Shutterstock.com

Vsaďte na kvalitní materiály a potisky

S potiskem můžete nakupovat tedy opravdu celou škálu oblečení. Při nákupu triček a další módy je však důležité, abyste vsadili na takový e-shop, který nabízí skutečně nejkvalitnější trička s potiskem. Kvalitu takových triček ovlivňuje jednak samotný materiál, ze kterého jsou vyrobeny, a také kvalita šití. To je vždy důležité proto, aby triko drželo svůj tvar a příjemně se nosilo na těle. Zároveň se můžete samozřejmě těšit na dlouhou životnost takového kvalitně vyrobeného trička. 

Není to ale pouze kvalita materiálů. V případě oblečení s potisky je důležitá také právě kvalita samotného potisku. Kvalitní potisk by měl odolávat praní a zachovávat si sytost barev. Jedině tak se z něj budete těšit opravdu dlouho. Potisky se vyrábí různými technologiemi. Pojďme si nyní o tom říci něco více.

Typy potisků na textil

Pokud jste se nadchli pro potisky na trička a další oblečení, určitě budete chtít, aby vám takový potisk vydržel pokud možno co nejdelší dobu. Existuje několik kvalitních technologií potisku na textil, které se obvykle používají. Patří mezi ně: 

 • sítotisk,
 • transferový potisk,
 • digitální potisk.

Každá technologie je vhodná pro jiné použití. Mezi nejvyužívanější technikou potisku na textil patří sítotisk. Je to zejména s ohledem na jeho vysokou kvalitu, dlouhou výdrž a v neposlední řadě opravdu dobře vypadá. Odolává proti opotřebení, což se mu daří zejména z toho důvodu, že barvy jsou při výrobě přímo protlačeny do struktury textilu.

Zatímco sítotisk se používá zejména při velkosériově výrobě, kdy se to vyplatí, tak pokud si chcete například potisk vyrobit doma, můžete použít technologii transferového tisku. Jeho aplikace se provádí přenosem šablony nažehlením při teplotě okolo 200 °C. Využívá se k tomu speciálního transferového papíru. Za zmínku také stojí to, že pomocí 3D termotransferového lisu můžete například potisknout tímto způsobem také další předměty, jako jsou hrnečky nebo klíčenky a podobně.

Mezi nejnovější technologie potisku pak patří digitální potisk, který má oproti sítotisku výhodu zejména v tom, že nabízí širší škálu barev. Podobně jako sítotisk má i digitální potisk dlouhou trvanlivost a stálost barev.

Zdroj foto: PHOTOCREO Michal Bednarek / Shutterstock.com

Motivy, které jsou trendy

Budete-li si vybírat nějaký trendy kousek s potiskem, kterým vhodně doladíte váš jedinečný outfit sledující aktuální módu, určitě stojí za to vybírat si také u motivu potisku. Není motiv jako motiv. Zvolený motiv můžete nosit z různých důvodů, ale určitě byste nějaký měli mít. Ať už je to pouhé pobavení nebo chcete motivem něco vyjádřit a chcete, aby vás nějakým způsobem vystihoval. Mezi velmi oblíbené motivy patří: 

 • 3D motivy,
 • květinové motivy,
 • vtipné obrázky a nápisy.

Pomocí technologie sítotisku lze vytvořit například také 3D efekt. Díky tomu může vámi zvolený motiv vypadat skutečně zajímavě a doslova strhne zvídavé pohledy okolí. Mezi nestárnoucí klasiku už patří rovněž květinové motivy, které se budou nosit nepochybně pořád. Pokud sázíte spíše na vtip, nenechte si uniknout příležitost pořídit si do svého šatníku oblečení s vtipnými obrázky doplněnými o nápisy, které v češtině dokáží tvořit opravdu pikantní dvojsmysly.

Kdo originální potisky navrhuje?

Pokud hovoříme o vtipných nápisech, které mnohdy dokáží být opravdu trefné a peprné, a ze kterých se budete vy i vaše okolí za břicho popadat, tak samozřejmě nejlépe takový potisk vyzní, když je napsán hezky česky. Zapomeňte tedy na chvíli na obyčejné anglické nápisy, které už nikoho neosloví, protože je nikdo už ani nevnímá.

Originální potisky nabízené na dobrých českých e-shopech pocházejí přímo od českých nebo slovenských autorů. V některých případech můžete dokonce i vy vkládat své vlastní návrhy, které se potom mohou dostat do výroby. Jste nápadití? Potom neváhejte a ukažte to i ostatním. Vaše tričko nejen s nápisem, ale třeba také s grafickým výtvorem může nosit i spousta dalších lidí! Také vy sami se tedy můžete stát autory originálních nápisů na trička s potisky.

Proč si potisk oblíbíte? 

Už jsme si něco řekli o tom, proč se vyplatí oblečení s potiskem nosit. Proč s nimi dokážete rozčeřit stojaté módní vody v ulicích a už to je přece hlavní důvod proto, aby žádnému milovníkovi módy nechyběly nějaké ty kousky oblečení s potiskem v jeho šatníku. Potisky na oblečení v rámci módy plní hned několik funkcí. Jsou totiž: 

 • zábavné,
 • estetické,
 • originální.

Každý si v nich vybere to, co je důležité právě pro něj. Určitě velmi významným prvkem je osvěžení šatníku formou ležérní nenucené zábavy. Kombinace vtipných potisků s aktuální módou dokáže při správném výběru působit velmi esteticky a vytváří zajímavý módní kontrast. 

Důležité pochopitelně také je, že pomocí originálních a nápaditých potisků vtiskněte svému outfitu potřebnou dávku originality, která se v módě tolik cení. Ukážete, že jste opravdu kreativní a že umíte trendy oblečení doplnit o prvky, díky kterým svůj look přetvoříte v to, čemu se říká styl. Váš osobitý styl.

Zdroj foto: Andrey_Popov / Shutterstock.com

Výroba vlastního trička s potiskem

Již jsme hovořili o tom, kdo trička s potiskem navrhuje. Zmiňovali jsme také, že se sami můžete stát autory takových návrhů. Můžete si ale nechat také vyrobit tričko na zakázku jenom pro vás či vaši partu, kolegy v zaměstnání nebo třídu, a to přesně podle vašeho přání. Řada e-shopů takovou možnost nabízí. Zpravidla se jedná o výrobu, kdy je potřeba objednat více kusů, aby se pokryly náklady na kvalitní potisk.

Je tady také ona již zmiňovaná technologie transferového tisku, prostřednictvím které si můžete vyrobit tričko rovněž v domácích podmínkách. Již to ale vyžaduje nějaké úsilí, zručnost a nástroje, přitom nedosáhnete takové kvality, jakou vám nabídne kvalitní sítotisk. Proto vždy zvažte všechna pro a proti výroby takového trička.

Tričko s potiskem může být třeba originální dárek

Ptáte se, k čemu dalšímu můžete tričko s potiskem využít? Nemusíte jej mít jen pro sebe. Můžete s ním někomu udělat velkou radost! Takový dárek rozhodně patří mezi ty hodnotnější, protože obdarovanému tím říkáte, že se jedná o dárek, který je: 

 • od srdce,
 • jedinečným kouskem.

Právě na dárku, na kterém jste si dali trochu práce a pouze jej nekoupili v obchodě na poslední chvíli, je vždy vidět to, jak máte obdarovaného rádi. Proto se trička s potiskem skvěle hodí jako dárky od srdce. Můžete takový dárek darovat k zvláštní příležitosti, nebo prostě jen tak pro zábavu s některým s vtipných potisků. 

Navíc darujete opravdu originální dárek, něco, co dotyčný určitě mít nebude. A také to pravděpodobně nebude mít nikdo v jeho okolí. Právě originalita je přece na dárcích od srdce to nejlepší.

Ohodnoťte recept
Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.