Jak na líčení podle barvy očí – Jaký typ se hodí pro vaši barvu očí?

Říká se, že oči jsou zrcadlem duše, a tak se ženy obvykle snšaží svým i tak nádherným očím přidat na kráse. Toho je možné dosáhnout pomocí líčení. Nezáleží na tom, jak je líčení výrazné. Důležité je, abyste správně zvolila typ líčení, který bude nejvíce sedět vaší barvě očí a typu pleti. Pojďte zjistit, jaký typ líčení je pro vás nejvhodnější a okouzlete svým zevnějškem své okolí ať je den jakýkoliv.

líčení podle barvy očí
Zdroj foto: Oleg Gekman / Shutterstock.com

Přirozenost líčení na prvním místě

Každá žena dbá o to, aby její vzhled odpovídal i její vlastní přirozenosti. Občas do zvoleného typu líčení přenášíme i vlastní náladu. Ať už jsou to radost, vášeň, či chmury, ukazuje se, že líčení vlastně jen podtrhuje ženskou podstatu a přidává jí na kráse. Jelikož jsme každý jiný, nejdůležitější je, abychom se nalíčené cítily sebevědomé a uvolněné. Nenuťte se do zářivých tónů a výrazného líčení, pokud se v něm necítíte příjemně. Vyberte si typ líčení, který vyhovuje právě vám a buďte sama sebou!

Barvu stínů líčení uzpůsobte denní době

Při výběru barev, kterými se nalíčíte, máte v zásadě dvě možnosti. Zaprvé můžete zvolit odstín v barvě své duhovky, čímž vytvoříte decentní typ líčení, co nikoho neurazí. Druhou možností je zvolit barvu, která vytváří kontrast s barvou vašich očí, čímž oči zvýrazníte, zvětšíte a zároveň svůj pohled prohloubíte. Právě tato varianta je vhodná v případě, kdy usilujete o výraznější líčení pro večerní událost. Pro denní příležitosti ženy většinou sahají po jemnějších a méně výrazných tónech.

A co velikost očí?

Ta hraje přece taky roli! Kupříkladu ženy s menšíma očima často řeší problém, jak je více zviditelnit a vytvořit z nich dominantu obličeje. Malým očím výrazně prospívají stíny, které jim přidají na velikosti. Stíny by se proto měly volit kupříkladu modré, fialové, zlaté, hnědé, růžové apod. Důležité je brát v potaz barvu očí a typ pleti. U velkých očí se naopak doporučuje využít spíše matných stínů. Ženy s velkýma očima si však mohou dovolit oči krásně zvýraznit linkami a řasenkou, jejich pohled pak bude opravdu okouzlující!

Make-up pro modré oči

Zde, ve střední Evropě, se modré oči vyskytují velmi často. Mnoho mužů takové ženy má v přímém hledáčku a nemusejí to být jen cizinci. Ženy s modrýma očima uchvacují muže odpradávna. Přitom odstínů této modré může být hned několik – mohou být buď čistě modré, šedo-modré nebo dokonce chrpové barvy. Líčení pro modrooké krásky by mělo mít spíše decentní charakter. Cílem je vždy zdůraznění hloubky a současné jemnosti, kterou tyto oči oplývají. Obecná pravidla pro jeho použití jsou následující:

 • Použijte šedé, kávové nebo tmavomodré oční linky.
 • Pokud máte opálenější pokožku, volte barvy jako je meruňková, smetanová, bronzová a světle růžová.
 • Bledší krásky mohou sáhnout po stínech modrých tónů, které nebudou přesně odpovídat barvě očí.
 • Pro denní líčení jsou vhodné odstíny lila a levandule, pro večerní spíše tmavší tóny.
 • Černé stíny je pro modré oči lepší zcela vynechat.

TIP: Štětce na líčení, které by měly být v každé dámské kosmetické tašce

Make-up pro hnědé oči

U hnědých očí hraje v make-upu zásadní roli hra barev. Světlejší odstíny stínů mohou oči vizuálně zvětšit, zatímco tmavší odstíny je mohou naopak zmenšit. Kromě šedé barvy sluší hnědým očím v zásadě každá barva. Pozor si jen dejte při nanášení hnědých tónů. Zde je důležité, aby hnědá byla kombinována s další barvou. Celkově je pro zvýraznění krásy těchto očí nejlepší volit světlé, pastelové, odstíny. Obecná pravidla make-upu pro hnědé oči jsou následující:

 • Chcete-li přistoupit k výraznější variantě na večer, využijte zlatých, stříbrných, levandulových a zelených odstínů.
 • Černá řasenka je k hnědým očím ideální kombinace.
 • Barva stínů pro denní a večerní líčení by měla být volena v souladu s barvou vlasů.
 • Ženy se snědou pletí by neměly volit hnědé tóny, oči v nich zaniknou, naopak by jim měly dopřát fialový, zelený či modrý nádech.
 • Porcelánové pleti sluší jemné, přírodní odstíny.
make-up pro hnědé oči
Zdroj foto: Diana Indiana / Shutterstock.com

Make-up pro zelené oči

Zelené oči jsou považovány za vzácné. Jejich neobvyklou barvu je proto třeba zdůraznit pomocí správného make-upu. Výhodou je skutečnost, že tento typ očí je výrazný už sám o sobě, proto nepotřebuje tolik zvýraznit jako je tomu u ostatních barev. U tmavších očí sáhněte po tmavších tónech. Naopak je tomu u očí světlejších, kterým sluší spíše pastelové tóny. Pro zelenooké krásky se doporučuje následující:

 • Obecně zeleným očím sluší teplé barvy, kterými jsou hnědá, broskvová, bronzová a zlatá.
 • Bát se nemusíte ani barev ve fialových, vínových a růžových odstínech.
 • Vzdejte se černé oční linky a vsaďte na bronz nebo zlato.
 • Při použití zeleného očního stínu použijte pod obočí oční linku.
 • Řasenku volte v grafitové nebo čokoládové barvě.

TIP: Jak vybrat Make-up pro vaši pleť? Zvolte ten správný

Make-up pro šedé oči

Majitelky šedých očí se nemusejí bát a pro denní a večerní líčení mohou zvolit opravdu výrazné líčení neotřelých barev. Jde o to, že šedá barva očí je proměnlivá. Odstín šedé se mění pod přirozeným a umělým světlem. Správný make-up oči jen prohloubí a dá jim vyniknout. Není zakázáno sáhnout ani po šedé barvě, která s očima bude ladit a dodá jim na intenzitě. Pro oči šedé barvy platí tato doporučení:

 • Pokud nechcete zvlášť upozorňovat na svůj vzhled, zvolte černé, šedé nebo stříbrné stíny.
 • Nejlépe vám budou slušet kovové odstíny, tam patří i bronzová nebo hnědá.
 • Oční linky by měly být v barvách grafitové nebo tmavé čokolády.
 • Může být zvolena i modrá, šedá a hnědá řasenka, a to i pro denní líčení.
 • Pro večerní líčení je vhodná řasenka spíše černá.

A jakou barvu očí máte vy?

Přečtěte si také: Microblading obočí: Jaký je postup a jak dlouho vydrží?

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.