Teepee pro děti aneb potěšte své ratolesti skvělým úkrytem na hraní

Snad každé dítě miluje stavění úkrytů, do kterých se může schovat, aniž by bylo rušeno světem dospělých. Skvělou možností je proto pořídit svým nejmenším krásné teepee. To se stane jejich oblíbenou skrýší, ve které si mohou hrát či odpočívat.

Zdroj foto: Evgeny Atamanenko / Shutterstock.com

Výběr velikosti

Teepee lze pořídit v různých velikostech. Může proto být složité vybrat tu nejlepší variantu. Důležité je přizpůsobit velikost také prostoru, který máte volný.

Čtvercové teepee

Hodí se do menších místností, pokud potřebujete zachovat volný prostor. Teepee tohoto tvaru totiž snadno umístíte ke zdi či do rohu tak, aby nezabíralo příliš místa. Vejít by se do něj měly pohodlně dvě děti, rozměry však můžete samozřejmě přizpůsobit zcela dle vlastních možností dle toho, jak velký je pokoj, do kterého jej chcete umístit. Minimální velikost by měla být aspoň jeden metr čtvereční. To nezabere příliš mnoho místa a jedno dítko si v něm pohodlně vyhraje.

Pětiúhelníkové teepee

To už je značně prostornější než to čtvercové. Díky svému tvaru poskytne dostatek prostoru pro dvě i více dětí. Minimální velikost na šířku by měla být alespoň 1,5 metru. V takovém případě v něm totiž děti budou mít opravdu pohodlí, navíc si do svého úkrytu mohou pozvat i návštěvu. Tento typ samozřejmě můžete velikostně přizpůsobit, ovšem je značně náročný na prostor.

Domácí výroba teepee

S trochou šikovnosti můžete teepee pro děti vyrobit i svépomocí. Výroba nemusí být náročná ani drahá, záleží na vás, jak se rozhodnete.

Zdroj foto: Jackson Stock Photography / Shutterstock.com

Tím nejdůležitějším, co budete potřebovat, jsou alespoň čtyři bambusové tyče, ovšem skvěle poslouží třeba také násady ke smetáku. Na pláště pak můžete zakoupit látku v metráži, posloužit však může také prostěradlo na postel. Nezapomeňte ani na pevný přírodní provázek ke zpevnění a také dřevěný kolíček na prádlo.

Jak na to?

  1. Nejprve vezměte tyče a zhruba třicet centimetrů od konce je provázkem pevně svažte. Poté je rozmístěte tak, aby vytvořily požadovaný jehlan. V této pozici pak konstrukci ještě zajistěte provázkem.
  2. Pak už stačí jen vzít prostěradlo, či případně připravenou látku, a omotat jím konstrukci z tyčí. Na vrchu pak už jen stačí sepnout kolíčkem. Myslete také na vchod do teepee – v jedné části mezi dvěma tyčemi látku smotejte tak, aby vznikl volný průchod.
  3. Důležité je připravit také podlážku. Ideální je deka a menší polštářky, díky kterým dítko bude mít pohodlí.
Zdroj foto: Vadim Zakharishchev / Shutterstock.com

Kde teepee koupit?

Pokud se vám do domácí výroby zrovna nechce, můžete jej bez problému také zakoupit. V této době se totiž nabízí řada různých firem a šikovných soukromníků, kteří se postarají o stavbu přesně podle vašich představ. Pro dítě tak získáte dokonalou skrýš, která bude barevně vyladěná, plná skvělých doplňků a třeba stylizovaná přímo do indiánského obydlí. Záleží jen na vás, jak jej chcete přizpůsobit.

Teepee by v dětském pokojíčku nemělo chybět. Poskytuje totiž skvělé útočiště, které patří jen a jen dětem. Snadno se tak se svojí oblíbenou hračkou či knížkou ukryjí před celým světem a užijí si svého malého království.

TIP: Do teepee stanu se skvěle hodí hračky. Jednou z nich může být activity board, pro vývoj motoriky.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.