Rychlá sýrová pomazánka: Recept vhodný pro návštěvu

Sýrová pomazánka je naprostou klasikou. Nejlepší recept se bude hledat obtížně, existuje totiž řada receptů na tuto pomazánku a každá je skvělá. Vyzkoušejte náš rychlý recept.

Sýrová pomazánka je absolutní klasika mezi pomazánkami a není snad nikdo, kdo by ji neměl rád. K této pomazánce patří česnek a v této kombinaci se pomazánka připravuje tradičně na jednohubky vždy, když má přijít návštěva nebo se koná nějaká oslava. Česnekovo-sýrová pomazánka nikdy neomrzí, připravit ji navíc můžete vždy trošku jinak, třeba podle toho, co zrovna máte doma v lednici k dispozici za ingredience.

sýrová pomazánka
Zdroj foto: Marian Weyo / Shutterstock.com

Jaké druhy sýra použít na sýrovou pomazánku

Jednoduchá sýrová pomazánka se dá připravit téměř z jakéhokoliv druhu tvrdého či taveného sýra. Kombinovat ale můžeme oba druhy. Pomazánka z balkánského sýra bude hodně slaná a netypická, mnohem klasičtější verzi této pomazánky vytvoříme z eidamu nebo goudy, tavený sýr ale také nic nezkazí.

Připravit můžeme sýrovou pomazánku i z tvarohu, přidat můžeme i špetku chilli, aby byla pomazánka pikantní. O pikantnost se ale postará i česnek, který nesmí chybět. Nejlepší je, že sýrovou pomazánku na chlebíčky či jednohubky můžeme připravit i velmi rychle, třeba pro nečekanou návštěvu, která se náhle ocitla za dveřmi. Využít pak lze jakýkoliv sýr, který máme zrovna po ruce.

TIP: Pohoštění pro návštěvu – 3 tipy co připravit kromě klasických chlebíčků

Recept na sýrovou pomazánku

Obtížnost:BeginnerČas přípravy: 15 minutPorce:6 porce

Chcete si připravit velmi rychlou ale chuťově skvělou sýrovou pomazánku? Pak musíte zkusit náš recept. Tuhle sýrovou pomazánku s česnekem si okamžitě zamilujete a budete ji jistě připravovat opakovaně. Na její přípravu vám stačí minimum času a jen tři základní suroviny.

Suroviny

Postup

  1. Sýr nastrouháme do mísy na jemném struhadle.
  2. Česnek si oloupeme a prolisujeme k nastrouhanému sýru.
  3. Přidáme majonézu a všechno důkladně promícháme.
  4. Dochutit můžeme špetkou soli.
  5. Pomazánku můžeme podávat okamžitě nebo ji necháme uležet chvíli v ledničce.

Tipy

  • I když jen tak je tato sýrová pomazánka s česnekem výborná, můžeme do ní přidat ještě najemno nasekanou pažitku.
  • Do pomazánky je pak možné přidat i hodně najemno nakrájený nebo nastrouhaný jakýkoliv druh salámu či šunku.
  • Pak můžete pomazánku mazat rovnou na chlebíčky či jednohubky a ty pak není třeba ani dále zdobit.
  • Pomazánku je možné podávat s jakýmkoliv oblíbeným druhem pečiva.

Tato pomazánka je vhodná doslova pro každou příležitost. Připravit si ji můžete na chutnou snídani s čerstvým pečivem nebo na večeři. Je také skvělým pohoštěním pro nečekanou návštěvu, protože je hotová jednou dva a má ji rád opravdu každý. Použít ji můžete také jako základ pro chlebíčky, které pak klasicky dozdobíte tím, co obvykle.

Patří tato pomazánka u vás doma na seznam nejčastěji připravovaných pomazánek nebo ji nezvyknete připravovat příliš často? Pokud ano, který druh sýra na ni nejčastěji používáte?

Zdroj: thekitchn.com, spar.co.za


Další recepty na pomazánky

Ohodnoťte recept
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.