Máte staré džíny? Nevyhazujte je, vyrobte z nich užitečné a designové doplňky

V této době se často myslí na udržitelnost a využití veškerých materiálů až do poslední chvíle. Není proto divu, že lidé shánějí inspiraci na to, jak využít staré džíny a nenošené oblečení.

Zdroj foto: nnattalli / Shutterstock.com
Zdroj foto: nnattalli / Shutterstock.com

Staré džíny a co s nimi?

Džínovina patří k nejvíce oblíbeným materiálům, které se nosí už řádku let. Kdo nemá ve svém šatníku alespoň jedny džíny nebo džínovou bundu, jako by ani nebyl. Časem se ale i tolik tvrdý a odolný materiál, jakým džínovina je, ošoupe nebo zničí. Vyhodit ale oblíbený kus oblečení není tak snadné, zvlášť pak, pokud si k němu vytvoříte osobní vztah. Co ale s takovým kusem oblečení? Využijte ho raději k výrobě pěkné dekorace nebo praktické pomůcce.

Výhody džínového materiálu

Džínovina je skvělou volbou nejen z hlediska módy. Tento poměrně tvrdý a odolný materiál je zároveň také poddajný, vyrábí se v mnoha barvách a stylech. Nejoblíbenější verzí však je světle nebo tmavě modrá varianta. Džínovina je natolik specifický materiál, že s ním skvěle a kreativně můžete doplnit váš běžný den, domácnost nebo i zahradu. Je jen na vás, kolik originality a kreativity v sobě máte a nakolik jste schopni se inspirovat ve vašem okolí.

Zdroj foto: JasminkaM / Shutterstock.com
Zdroj foto: JasminkaM / Shutterstock.com

Pohodlí ve stylu denim

Představte si středomořský styl na vaší terase nebo zahradě. Spolu s bílým sedacím nábytkem a stolem můžete skvěle kombinovat světle modré džínové polštáře. A právě k tomu můžete využít staré obnošené džínsy. Vyrobte z nich originální potahy na polštáře, nebojte se využít i ty kusy, kde jsou například knoflíky nebo kapsy. S těmito detaily dodáte polštáři na zajímavosti.

Spolu s džínovými polštáři můžete přichystat i skvěle vyzdobený stůl. Díky pevnému materiálu bude vypadat vždy upraveně například běhoun uprostřed stolu. Ten využijete nejen v exteriéru na vašem venkovním posezení, ale také například v interiéru.

Jídelna v džínovém stylu

Jídelní stůl může vypadat originálně, stylově a moderně za předpokladu, že vše sladíte do posledního detailu. Vyrobte si z džínů krásné prostírání. Pokud ušijete každé prostírání i s kapsou na kraji, můžete tuto kapsu využít na vložení ubrousku nebo dokonce příboru. Každou návštěvu tak originálním prostíráním jistě ohromíte.

Pro doplnění stylového stolování vyrobte z proužků džínoviny také mašličky zavázané na sklenicích. K takto připravenému stolu se perfektně hodí světlý porcelán a bílé svíčky uprostřed stolu. Z tvrdé džínoviny můžete vyrobit také malé podtácky, jež využijete jak venku při letním drinku, tak uvnitř na šálek čaje.

Módní doplněk ze starých džínů

Ještě, než se rozhodnete vyhodit staré džíny, zkuste se zamyslet nad výrobou zajímavého módního doplňku. Jako první vás určitě napadne ustřihnout nohavice a vyrobit si tak ležérní kraťasy na horké letní dny. Pokud se ale staré džíny nehodí ani k ustřižení na délku kraťas, pak je třeba myslet na malé drobné detaily, které se vám z kalhot mohou hodit.

Zdroj foto: Zholobov Vadim / Shutterstock.com
Zdroj foto: Zholobov Vadim / Shutterstock.com

Pevné švy z nohavic ustřihněte a vyrobte z nich dlouhý pásek. Ten si můžete několikrát omotat kolem ruky a na jeho konce přišít zapínání pro bižuterii. Díky tomu vám vznikne zajímavý a efektivní náramek, s nímž můžete doplnit jakýkoliv outfit. Aby byl náramek ještě zajímavější, přišijte kolem dokola například korálky nebo malé mušle, doplněk bude tak působit mnohem zdobněji a kreativněji.

Taška na nákupy a pochůzky

Pokud máte dostatek džínoviny, určitě se vyplatí vyrobit z ní velkou tašku na nákupy. Právě plátěné tašky se těší oblíbenosti zejména v této době, kdy se dbá na ekologii a igelitovým taškám již dávno odzvonilo. Vyrobte si ji proto z džínoviny, díky které unesete v tašce u větší a těžší nákup.

Navíc tuto tašku snadno složíte, a tak ji budete mít neustále při ruce nebo v kabelce.

Zdroj: bustle.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.