Jak prostřít na Velikonoce jídelní stůl aneb oslavte svátky jara

Velikonoce jsou svátky jara, patří k nim nejen malované kraslice a zajíčci, ale i barvy, čerstvé květiny a dobré jídlo. To si vychutnáváme u dokonale prostřené tabule se svými nejbližšími. Co by na velikonočně prostřeném stole nemělo chybět?

velikonoční jídelní stůl
Zdroj foto: Aleksandra Suzi / Shutterstock.com

Pohrajte si s barvami

Své velikonoční menu byste určitě měli podávat na dokonale vyzdobeném stole. Pozor ale na to, aby se z prostírání nestal velikonoční kýč. Barvy na stůl ale právě o Velikonocích rozhodně patří. Pokud máte bílé talíře a čiré sklenice, určitě barvy na stůl přineste v podobě pastelového ubrusu nebo ubrousků. S barvou ubrusu nebo svátečních ubrousků pak slaďte to nejdůležitější, co by na stole nemělo chybět.

velikonoční stůl
Zdroj foto: ElenaKor / Shutterstock.com

Čerstvé květiny vám připomenou, že je jaro

Chybět by určitě neměly květiny, a to nejlépe čerstvé. Pokud nemáte zahrádku, květiny si určitě kupte. K Velikonocům patří především narcisky, hyacinty nebo tulipány, pokud budete mít možnost, zkuste si někde natrhat větvičky zlatého deště. Klidně si ale můžete naaranžovat mix oblíbených květin, barevně je však zkuste sladit právě s ubrusem, nádobím nebo ubrousky. Oživit všechno můžete ještě velikonočním osením.

Zapojte děti

Pár dní před Velikonocemi si s dětmi zasejte velikonoční osení, se kterým pak můžete dále pracovat a udělat z něj skvělou dekoraci. Vyklíčit si můžete nechat pšenici, ječmen nebo třeba i čočku, která vyklíčí velmi rychle. Do zeleného osení pak umístěte malovaná vajíčka, která nesmí o Velikonocích chybět v žádné domácnosti, nebo malé dekorativní předměty, jako jsou kuřátka nebo zajíčci. Osení můžete rovněž postavit na stůl, krásně bude vypadat například v proutěném košíčku.

Recepty na velikonoční stůl

Mezi nejoblíbenější velikonoční recepty patří:

  1. Velikonoční mazanec – jednoduchý a chutný recept
  2. Velikonoční nádivka – Recept s lehkou přípravou
  3. Jidáše – velikonoční pečivo podávané na Zelený čtvrtek
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.