Sprchový kout je každodenní součástí našich životů. Jaké jsou nejvhodnější typy do vaší koupelny?

Výběr sprchového koutu není tak jednoduchý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Existuje mnoho typů a ne každý vyhovuje vašim požadavkům.

Sprchové kouty, někdy také nazývané sprchové kabiny, lze bez problémů umístit téměř do každé koupelny. Většina lidí pro jejich umístění vybere roh, ovšem nemusí to být vždy pravidlem. „Sprcháč“ se skvěle vyjímá i uprostřed mezi zdmi.

Zdroj foto: ImageFlow / Shutterstock.com

Kritéria pro výběr sprchového koutu

Není žádným tajemstvím, že jedním z největších kladů sprchových koutů, je úspora místa. Ať už potřebujete místo pro pračku nebo více prostoru pro rodinu při typickém začátku dne, zdá se, že sprchový kout a absence vany, je ideálním řešením.

Při výběru sprchového koutu je třeba zvážit především prostor, kde bude umístěný. Někdy se dá koupelna sprchovému koutu přizpůsobit.

Dalším kritériem při výběru je četnost uživatelů. Bude sprchový kout v soukromé koupelně nebo ho bude využívat celá rodina? Výběr krytu sprchového koutu závisí právě na množství lidí využívajících koupelnu. Důležitá je velikost a výška místnosti. Do malé místnosti jsou ideální zašupovací, ovšem otočné nebo sklopné dveře se skvěle vyjímají, pokud je je nejen dostatek místa, ale sprchový kout je nainstalován mezi dvě stěny.

Místo pro instalaci sprchového koutu vyberte pečlivě. Umístění do rohu je nejčastější variantou. Pokud však nepotřebujete šetřit místo, nemusí tomu tak být. Podle místa instalace přizpůsobte výběr sprchové vaničky.

Zdroj foto: jantsarik / Shutterstock.com

Části sprchového koutu

Pokud máte vybrané místo a typ sprchového koutu, je třeba se zaměřit na některé jeho části:

  • Vyryté vzory sice vypadají skvěle, ovšem jejich údržba je mnohdy náročná. Rozhodující je tloušťka skla.
  • Při dovírání dveří oceníte a magnety. Dveře lépe drží zavřené a navíc, magnety fungují jako těsnění.
  • Plastové dveře jsou opatřeny válečky, ačkoli se to zdá jako zanedbatelná maličkost, jejich opotřebení je znatelné. Vyhněte se plastovým válečkům a dejte přednost kvalitnějšímu materiálu.
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.