Zařiďte si moderní koupelnu, ve které se budete cítit jako v luxusním wellness

Toužíte po luxusní koupelně? Představíme vám ty nejkvalitnější materiály a technické vychytávky, které skvěle vypadají a zajistí vám perfektní relax.

Specifika luxusních koupelen 

Luxusní koupelny se vyznačují několika základními parametry. Patří mezi ně:

 • špičková kvalita
 • nadčasový design 
 • dokonalé technické vlastnosti 
 • dostatek prostoru 

Při zařizování koupelny dbejte především na kvalitu. Investice do koupelnového nábytku se vám vyplatí. Vydrží vám spoustu let a stále bude vypadat skvěle. 

Kvalitní dlažba a obklady

Tváří každé koupelny jsou kvalitní materiály. A to především dlažba a obklady. Řiďte se třemi vizuálními parametry

 • vysokým rozlišením tisku dekoru, 
 • precizním ořezáním okrajů dlaždice, 
 • hladkým povrchem a dokonalou glazurou. 

Důležitá je také velikost dlaždic. Současný trend směřuje k velkým dlaždicím a minimální tloušťce.

Zdroj foto: Archi_Viz / Shutterstock.com

Luxusní materiály

Mezi luxusní materiály patří mramor, kámen nebo exotické dřevo. Oblíbená je také betonová stěrka. V kombinaci s vhodným nábytkem působí velmi kvalitně a je maximálně praktická. Nemá žádné spáry, do kterých by se zachytávaly nečistoty. Pokud v koupelně dlaždice mít chcete, ale nelíbí se vám výrazné spáry, poohlédněte se po takzvaných rektifikovaných obkladech. Jejich spáry jsou 1,5 až 2 mm a koupelna s nimi vypadá velmi harmonicky a upraveně. 

Elegantní vany

Velmi oblíbeným koupelnovým doplňkem jsou volně stojící vany doplněné stojánkovou baterií. Zajímavě vypadá asymetrický tvar vany nebo vana pro dvě osoby. Moderní vana může mít zabudované reproduktory, televizi nebo masážní trysky. Ideálním řešením je, pokud v koupelně máte dostatek prostoru pro vanu i sprchový kout. 

Moderní sprchové kouty

Bezrámové varianty působí odlehčeným dojmem a navíc se jednoduše udržují. V kurzu jsou takzvané walk-in sprchové kouty. Tvoří je jednoduchá sprchová zástěna, která nemá uzavíratelná dvířka. Trendem poslední doby je dlažba v celé koupelně, tedy i ve sprchovém koutu. Ten je bez vaničky a podlaha je vyspádovaná. A jakou byste si měli vybrat sprchovou hlavici? Kromě hlavové a ruční sprchy si oblíbíte také šíjovou sprchu. Součástí může být i barevné světlo nebo reproduktor. Samozřejmostí je několik intenzit proudů a chytré ovládání.

Zdroj foto: design.at.krooogle / Shutterstock.com

Koupelnový nábytek 

Luxusní koupelny jsou nejen krásné, ale také praktické. Místnost nabízí dostatek úložného prostoru, kam schováte vše, co nechcete mít na očích. Chybět by vám neměla skříňka pod umyvadlo. Díky ní naplno využijete volný prostor v koupelně a budete mít po ruce vše potřebné. Závěsné skříňky působí velmi vzdušně a vytřete pod nimi doslova jedním tahem. Pokud dáváte přednost klasice, pořiďte si vysoké skříně, do kterých schováte třeba i koš na prádlo a náhradní ručníky. 

Koupelnové sestavy

Koupelnové sestavy jsou rychlé a velmi snadné řešení, jak elegantně zařídíte celou koupelnu.V moderním interiéru se bude vyjímat exotické dřevo, mramor nebo kov. Jako na zámku si budete připadat v koupelně vybavené bílou sestavou z borovicového dřeva. Možností je nepřeberně, záleží jen na vašem vkusu a přání. 

Zrcadla

Luxusní zrcadla jsou vyrobená z kvalitního skla a originálních rámů. Ty mohou být například mramorové, bambusové, z exotického dřeva nebo posázené drahými kameny. Oblíbené jsou také LED zrcadla, která oceníte při líčení a péči o pleť. Zdobí je elegantní světelný proužek, který má dostatečnou intenzitu, aby osvětlil celou místnost. 

Technologické vychytávky

V moderní koupelně nemůžou chybět technologické vychytávky. Jaké to jsou? 

 • Zabudovaná televize ve vaně, 
 • audio systém ve vaně a ve sprchovém koutu, 
 • ovládání vodovodní baterie pomocí smartphonu,
 • vyhřívané prkénko na toaletě,
 • podsvícená baterie,
 • nebo třeba topné zrcadlo.

Nejluxusnější vany světa

Pojďme se společně trochu zasnít. Představujeme vám koupelny, kde jen vana stojí více než většina z nás vydělá za rok. Le Grand Queen je pravděpodobně nejdražší vanou na světě. V Dubaji byla vydražena za 33 milionů korun a je vyrobena z jednoho kusu speciální horniny z vulkanické Indonésie. Pod značkou Water Games Technologies’ Red Diamond seženete velmi moderní rudou vanu, která má dvě HDTV televize zarámované do zlata a krystalů Swarovski. Dále nabízí držák na šampaňské a masážní funkce. Její cena je 840 000 Kč. Dalším oblíbeným koupelnovým designérem je firma Baldi, která vyrábí vany ze zlata a drahých kamenů.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.