Viděli jste už postel z palet? Můžete si ji postavit i vlastnoručně. Zajímavé trendy v bydlení

Chcete ozvláštnit nejenom svou ložnici? Řiďte se trendy v bydlení a sestavte si postel z palet. Dřevěné přepravní palety jsou hitem a výroba nábytku z nich se stále drží na žebříčku popularity velice vysoko. Nebuďte pozadu! Kupte si dřevěné palety a začněte si kreslit návrhy na vaši postel z palet.

Zdroj foto: Robert Kneschke / Shutterstock.com

Jednoduchá, nebo dvojpostel

Při vyrábění postele z palet se můžete držet zásad minimalismu a vyrobit si jednoduchou postel pro jednoho či pro dva. Jednoduše na sebe a vedle sebe poskládáte palety a sešroubujete je k sobě. To je jedna možnost.

Úložný prostor

Druhá možnost je pracnější, ale zato praktičtější. Při sestavování postele myslete i na úložný prostor pod ní. To, že budete spát na paletách, na které si pouze položíte matraci přeci neznamená, že byste se měli ošidit o prostor, který by mohl pod postelí být. A šuplíky pod postel můžete rovněž vyrobit z palet. Když už recyklovat, tak pořádně!

Romantické osvětlení

Máte úložného prostoru spoustu a chcete spodní část postele využít jinak? Podsviťte ji. Ne svíčkami, ale světelnými řetězy s LED žárovkami. Ano, máme na mysli ty, které se dávají na vánoční stromeček. Mají 11 měsíců v roce ležet někde v krabici ve skříni? Tím, že je natáhnete pod postelí, je můžete využívat celoročně.

Zdroj foto: IMG Stock Studio / Shutterstock.com

Postel s čelem

Další položkou, na kterou je dobré pomyslet před samotným sestavováním postele, je její čelo. Rádi si v posteli čtete, snídáte a celkově v ní rádi trávíte čas vsedě? Palety se dají využít také k sestavení čela postele.

Zabudovaný noční stolek

Máte kolem sebe rádi odkládací prostory? Místo, kam si můžete před spaním položit telefon, odložit knížku anebo třeba nechat skleničku s vodou? Existují dvě varianty, jak si k posteli z palet přidělat noční stolky.

  1. Buď si sestavíte postel o něco větší, než je vaše matrace, čímž vznikne odkládací prostor po obou stranách postele.
  2. Nebo si ze zbylých či dalších palet sestavíte noční stolky. Jejich hlavní výhoda je jasná, budou se skvěle hodit k posteli.

Velikosti palet a postelí

Zajímá vás, jaké rozměry vlastně mají klasické přepravní europalety? Ty běžné mají rozměry 120×80 cm. Čímž tvoří perfektní výchozí rozměry při výrobě postele 200×160. Ale samozřejmě můžete vyrobit i postel o rozměrech 200×180 cm nebo 200×200 cm. Zkrátka každému podle jeho gusta a parametrů ložnice.

Videonávod

Při zadání klíčových slov „postel z palet“ vám vyjedou kvanta videí, která vás výrobou postele z europalet provedou krok za krokem. Poradí vám, jaké triky při jejich sestavování využít i kde sehnat levné palety.

A ještě jedna dobrá zpráva na závěr, kterou ocení ti z vás, kdo si s nářadím nerozumí. Jelikož jsou paletové pastele ohromným hitem, existují i specializované firmy, které vám postel z palet vyrobí na míru.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.