Infrasauna: Jak ji vybrat a jaké účinky má na lidský organismus?

Když se potíme, z těla dostáváme všechny toxické látky pryč. Pocení ale napomáhá také hubnutí a konkrétně spalování kalorií. Je několik způsobů, jak se pořádně zapotit. Jedním z nich je infrasauna.

Zdroj foto: A. Kiro / Shutterstock.com

Tělo se potí, když trpíme nachlazením či chřipkou, a tak si pomáhá třeba i při horečce. Sami můžeme pocení podpořit tělesnou činností, zvýšenou námahou a sportem. Pokud se vám ale nechce zrovna podávat nějak zvlášť náročné fyzické výkony, můžete se jít potit do sauny. Tam si odpočinete a tělo posílíte. Jak vybírat domácí infrasaunu a proč vůbec uvažovat o pořízení? Jaké má výhody?

Infrasauna může být i u vás doma, jak ji ale vybrat?

Infrasaunu opravdu může mít doma dnes každý, základním předpokladem je ale to, že na ni budete mít dostatek místa.

  • Infrasauna se pro domácí použití vyrábí v různých velikostech, můžete pořídit úplně malou jen pro jednu osobu, pak jsou k dostání sauny pro dvě a více osob.
  • Záleží na vás, co preferujete a hlavně, kolik místa doma máte.
  • Je třeba počítat i s tím, že kolem celé infrasauny je dobré ponechat ještě několik centimetrů volného prostoru.
  • Samozřejmě, že čím více osob sauna pojme, tím bude i větší a bude tak potřeba pro ni ponechat více prostoru.

Nároky na prostor jsou důležitou otázkou. Pokud však prostor pro saunu najdete, můžete pokračovat s výběrem dál. Podstatný je i vzhled celé sauny, obvykle je dobré ji sladit s ostatním vybavením domu. Jsou obvykle k dostání v klasickém stylu, můžete ale volit i luxusnější designové modely.

Sauny pak mohu mít i další doplňkové vybavení, někdo ocení vytápění podlahy, někdo si rád během saunování poslechne hudbu, takže uvítá konektor pro zapojení přehrávače. Relaxaci a celkové uvolnění pak může podporovat další doplněk, a to zařízení, které se postará o světelnou terapii. Vnímat pak můžete v sauně opravdu všemi smysly.

Zbavte se toxinů v těle

Pojďme se ale zaměřit na konkrétní účinky domácí infrasauny. Určitě musíme jako první zmínit detoxikaci těla a organismu. Zvláště v dnešní době je velice důležité zaměřit se na to, abychom z těla dostali všechny škodliviny a nahromaděné toxiny. Očištěné tělo je zdravější tělo. Pokud se budete pravidelně oddávat saunování, dostanete z těla snadno, rychle a přirozeným způsobem všechny škodliviny.

Ty totiž nejen dýcháme a přijímáme je i ve stravě. Ruku v ruce s tím jde i zbavování pokožky těla škodlivin. Očistíte tak nejen tělo, ale i právě pokožku, která bude díky saunování krásnější a jemnější.

Zdroj foto: doomu / Shutterstock.com

Zapomeňte na starosti a shon

Tělo si očistíte, ale uvolníte i svou mysl. V sauně můžete na chvíli zapomenout na starosti a budete se jen oddávat relaxaci a odpočinku. Díky teplu se uvolníte, stejně tak postupně i vaše svaly, a je také dobré nechat venku před saunou všechny své starosti všedních dní. Pobyt v infrasauně navíc stabilizuje hormon kortizol. Ten je označován za stresový hormon. Infračervené záření, které v sauně působí, jej ale dostává do rovnováhy. To znamená, že se opravdu báječně zklidníte.

Dejte sbohem zdravotním problémům

Kromě toxinů a taky starostí a stresu nás všechny mohou ohrožovat i jiné obtíže související se zdravím. Jsou to bolesti, problémy s klouby, nejrůznější záněty nebo vysoký krevní tlak. Bolestmi zad, svalů a kloubů trpí vysoké procento naší populace, právě saunování může s těmito obtížemi zatočit.

V sauně totiž dochází k prokrvování organismu a k jeho zahřátí. Po ukončení saunování je pak ještě dobré využít sílu vhodné kosmetiky. Pobyt v infrasauně napomáhá ke zrychlenému oběhu krve, můžete tak pomoci tělu, aby se bránilo před vznikem různých zánětlivých procesů.

Infrasauna pomůže s hubnutím

Určitě je neopomenutelnou výhodou saunování i to, že si tak můžete usnadnit cestu ke štíhlejší postavě. Sice nezhubnete jen tím, že do sauny vejdete a budete se oddávat relaxování, ale určitě spálíte kalorie, což se rozhodně počítá. Tělo se totiž zapotí, tím se snadněji spálí kalorie, a další nespornou výhodou je i snadnější boj s nepříjemnými projevy celulitidy. Pokud tedy budete jíst zdravě a hlídat svůj příjem kalorií, pobyt v infrasauně vám pomůže nakopnout hubnutí ještě více – a výsledky se dostaví.

Vliv infrasauny na naše zdraví a fungování organismu je prokázaný, chcete si také tohle všechno dopřát?

Zdroj: healthline.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.