6 tipů jak se zbavit celulitidy? Jak na ní a nejčastější chyby

Celulitida trápí celou řadu žen bez rozdílu věku a váhy. Příčin pomerančové kůže je přitom celá řada – na vině je například genetická predispozice, pohybové a stravovací návyky nebo životní styl. Co pomáhá na celulitidu?

Poradíme vám, jak se estetického problému zbavit. Vyhněte se následujícím chybám a celulitida se u vás stane minulostí.

Nedostatečný pitný režim

Mnoho z nás stále nevěnuje svému organismu dostatečnou pozornost. Pokud i vás trápí celulitida, odstranění můžete uskutečnit i pomocí jednoduché změny vaší životosprávy. Dostatek vody je nezbytný pro správné fungování našeho těla. Vypít bychom denně měli alespoň dva litry čisté vody, abychom si zajistili správně fungující látkovou výměnu i cirkulaci lymfatického systému v těle.

jak se zbavit celulitidy
Zdroj foto: Africa Studio / Shutterstock.com

Málo pohybu

Mnoho žen se při situaci, kdy je trápí celulitida na nohou, snaží problém vyřešit pomocí drahých krémů. Ty jsou sice funkční a dokážou mnohé, bez pohybu to ale stejně nepůjde. Pro správnou cirkulaci lymfy je totiž právě pohyb nezbytný. Základem jsou každodenní procházky nebo krátký běh. Bohatě stačí, když si denně dáte porci půl hodinky pohybu, na svém těle pravidelnost cvičení velmi rychle poznáte. Pokud vás trápí celulitida, cviky zvládnete i doma. Například zvedání pánve nebo zanožování jsou skvělý tip na pravidelné čtvrthodinové cvičení, se kterým si velmi pomůžete.

Bez masáže to prostě nejde tak rychle

Dostatečně pijete, hýbete se a jíte zdravě, ale stejně se vám nedaří s pomerančovou kůží zatočit? Možná i vám pomůže vědět, že váš může trápit dědičná celulitida. Léčba tohoto nepříjemného estetického problému se dá provádět i pomocí pravidelné masáže, kdy je přispíváno k lepší cirkulaci krve i lymfatického systému. Pomocí masáže se z vašeho organismu vyplaví škodlivé toxiny a urychlí se proces regenerace celé tkáně. Pravidelné masáže jsou jedinečný pomocník! Skvělou pomůckou může být také masážní strojek na celulitidu.

Nevhodná strava pomerančovou kůži ještě zhoršuje

Pokud se dostanete k lékaři a svěříte se mu, že vás trápí celulitida, diskuze se zřejmě bude vést i směrem k vašemu životnímu stylu. Těžko s nepříjemným problémem zatočíte, aniž byste cokoliv změnili. Možná i vy se ládujete prefabrikovanými potravinami, sladkostmi nebo uzeninami, které našemu tělu nepřináší žádná pozitiva. Ke zhoršení celulitidy přispívají například cukry, slané pochutiny, pití kávy a alkoholu nebo nadměrná konzumace živočišných tuků.

Užívání hormonální antikoncepce

O negativních účincích hormonální antikoncepce na ženský organismus byly již popsány stohy papíru. Kromě možného vzniku vážných zdravotních obtíží se ale pravidelné užívání hormonálních přípravků zasazuje i o vznik pomerančové kůže. Estrogen obsažený v prášcích má totiž negativní vliv na vazivo, které oslabuje a činí je méně pružné. Kvůli tomuto působení se navyšuje množství uloženého tuku do buněk a zadržuje se také voda – a celulitida na stehnech či břiše je na světě!

celulitida
Zdroj foto: ns_studio / Shutterstock.com

Péče o pokožku – Krémy na celulitidu

Na trhu je k dostání spousta přípravků k ošetřování kůže. Celulitida u mužů i žen se tak pomocí aplikace vhodných přípravků dá velmi dobře minimalizovat. Výborné jsou krémy s obsahem skořice nebo chilli papriček, které pozitivně působí na oběhový systém, a tím i rychleji odvádějí z našeho organismu všechny toxické látky. Pravidelnost při jejich aplikaci by přitom měla být skutečně železná. Doporučuje se svému tělu věnovat alespoň večer po koupání, kdy krémy nanesete na kůži krouživými pohyby.

Dalším pomocníkem při odstranění pomerančové kůže je i baňkování. Celulitida je komplexní problém – a aplikace jednoho krému na ni nezabere. Pokud se i vy chcete těšit ze zdravého a krásného těla, doporučujeme dodržet všechna doporučení najednou. Když se budete sami sobě dostatečně věnovat, celulitida se i u vás stane minulostí.

TIP: Dá se bojovat proti striám?

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.