Nejlepší herní konzole, které vám zpříjemní dlouhé zimní večery

Žijeme v době moderních internetových technologií a všudypřítomných počítačů. Do této oblasti se samozřejmě řadí i herní konzole, které v posledních letech zažily neuvěřitelný rozmach.

Zájem o ně bychom klidně mohli přirovnat k módní vlně, protože zejména mladí lidé nedají bez herní konzole ani ránu. Proč si tento výdobytek techniky pořídit a jakou konzoli si vybrat?

Zdroj foto: Mike_shots / Shutterstock.com

Herní konzoli nebo herní počítač?

Herní konzole mají oproti hernímu počítači obrovskou výhodu. Nemusíte se o nic zvláštního starat, protože si jednoduše zakoupíte hru, nainstalujete si ji – a už vám nic nebude bránit v herním zážitku. Odpadají starosti ohledně kompatibility, dostatečného výkonu procesoru či grafiky. Pokud si zakoupíte hru na danou herní konzoli, můžete si být stoprocentně jistí, že si ji pokaždé zahrajete, a to i po několika letech od jejího vydání. Herní konzole mají vyšší životnost, jsou energeticky méně náročné a také bezpečnější, protože je nemohou napadnout škodlivé viry.

Zdroj foto: Masson / Shutterstock.com

Oproti tomu herní počítač vyniká ve všestrannosti svého použití. Herní konzole jsou přeci jen určeny pouze k jednostrannému hraní her, avšak na počítači můžete stále odesílat emaily nebo zpracovávat seminární práce. V některých případech se mohou pyšnit lepším grafickým zpracováním, což s sebou nese vyšší softwarové i hardwarové nároky. U herního počítače se sice musíte starat o jeho výkon, ale jakmile vám přestane vyhovovat, můžete danou součástku jednoduše nahradit.

Stolní herní konzole

Stolní herní konzole jsou určeny k připojení k chytrému televizoru nebo jiné vhodné obrazovce. Mezi typické znaky patří větší rozměry, přítomnost několika nezbytných konektorů a ve specifických případech mají i DVD mechaniku. Od té se ale postupujícím vývojem ustupuje, protože je v kurzu stahování her z digitálních obchodů. Stolní herní konzole vyžadují kvalitní připojení k internetu, s nímž si hraní jakékoliv hry náramně užijete. To patří k další výhodě konzolí, neboť si na jedné platformě vychutnáte jak střílečku, tak závodní či logickou hru.

Zdroj foto: REDPIXEL.PL / Shutterstock.com

Kapesní herní konzole

Herní konzole do ruky je určena spíše na cesty, jak už ostatně napovídá jejich název. Jde o přístroj menších rozměrů opatřený displejem a několika postranními tlačítky určenými k ovládání. K jejich chodu tak nepotřebujete přídavnou obrazovku ve formě televize. Kapesní herní konzole bychom mohli rozdělit na dvě skupiny. Existují jednorázové konzole, v nichž je hra již nainstalována – a jinou hru do zařízení nedostanete. Druhou skupinu tvoří klasické přenosné konzole umožňující instalaci hned několika titulů. V obou případech je ale nutné pamatovat na výměnu baterie, či její nabíjení.

Zdroj foto: Prostock-studio / Shutterstock.com

Herní konzole s virtuální realitou

Pokud si chcete hraní her ozvláštnit, můžete si ke své konzoli dokoupit i VR set, pokud to dovoluje. Ve VR setu se přesunete pomocí speciálních brýlí do virtuálního světa a budete doslova součástí hry.

Pokud přemýšlíte nad pořízením nové herní konzole, je nyní ten správný okamžik. Stávající generace konzolí pomalu dochází na konec své životnosti, což znamená, že bude zlevňovat. Přitom i na tyto konzoly stále vycházejí prvotřídní herní tituly.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.