Oplatí se epilátor? Podle čeho ho vybrat

Chystáte se na koupi svého úplně prvního epilátoru? Před samotným nákupem byste měla znát několik důležitých parametrů a samozřejmě i typů těchto holicích přístrojů.

Na co si při výběru epilátoru dát pozor a který přístroj si nakonec vybrat?

Zdroj foto: Alina Troeva / Shutterstock.com

Epilátor s pružinovou cívkou

Epilátor osazený pružinovou cívkou pracuje na principu spirálové pružiny, jíž držíte zahnutou u vašeho těla. Právě zakřivení umožňuje otevírání cívky na jedné a zavírání na druhé straně. Tím pádem jsou všechny chloupky beze zbytku vytrženy.

Epilátor s rotujícími disky

Epilátor bývá často osazený i rotujícími disky, co vykonávají prakticky stejnou funkci jako pružinová cívka. Jakmile se chloupky octnou mezi rotujícími disky, jsou okamžitě vytrženy.

Epilátor s pinzetami

Tím nejnovějším a zároveň nejjemnějším typem epilátoru je přístroj osazený pinzetami. Epilátor s pinzetami disponuje několika kovovými deskami, které vytrhávají chloupky i s kořínky. Jde o poměrně moderní přístroj, s nímž je epilace o dost příjemnější a méně bolestivá.

Počet pinzet

Pokud si kupujete svůj první epilátor, neměla byste se pouštět do žádných větších akcí. Pro začátek si bohatě vystačíte se základním nástavcem disponujícím přibližně 25 pinzetami. Vaše pokožka si musí zvyknout na bolest, která bude ze začátku poněkud intenzivní. Až se v epilaci stanete trochu ostřílenější, můžete přejít na epilátor s až 40 pinzetami. Na trhu však nalezneme i přístroje se 70 pinzetami.

Zdroj foto: White bear studio / Shutterstock.com

Proč je počet pinzet důležitý?

Možná si budete říkat, proč je počet pinzet tak důležitý. Čím více pinzet epilátor má, tím rychlejší proces epilace bude. Více pinzet pobere více chloupků, ovšem s tím je spojená také mnohem větší bolest. Na druhou stranu v případě menšího počtu pinzet nebude oholení tak dokonalé. Epilátor tak budete muset použít dvakrát nebo dokonce třikrát, což není úplně praktické a ani příjemné.

Vyměnitelné nástavce

Epilátor si můžete pořídit s několika vyměnitelnými nástavci. Výrobce počítá s tím, že budete přístroj používat na různé části vašeho těla. Má-li hlavice více než 40 pinzet, je určena k oholení větších partií, kupříkladu nohou. Naopak hlavice s menším počtem pinzet jsou vhodnější k epilaci obličeje, podpaží nebo intimních míst.

Jak epilátor čistit?

Pro dodržení všech hygienických standardů se doporučuje nástavce epilátoru po každém použití řádně vyčistit. Při procesu výběru berte tedy v úvahu i jednoduchost čištění daného přístroje. Epilátor snadno pročistíte pod tekoucí hlavou, a navíc je vhodný jak pro suché, tak i mokré holení. V opačném případě musí být u epilátoru přibalen štěteček, jímž po každém holení nástavec důkladně vyčistíte.

Zdroj foto: New Africa / Shutterstock.com

Hlasitost epilátoru

Asi by vás nenapadlo řešit u takhle malého přístroje faktor hlučnosti. Úroveň hlučnosti se dá přirovnat k pánskému holicímu strojku. Před výběrem nejlepšího epilátoru si tedy dobře rozmyslete, kde budete přístroj používat.

Jak zmírnit bolest při holení?

Pokožku na epilaci musíte připravit postupně. Některé ženy používají studený vzduch nebo speciální masážní hlavice. Bolest je zmírněna také při epilování pod teplou vodou. Ta uvolňuje napětí pokožky, takže nebude vytrhávání chloupků natolik bolestivé. Ten nejlepší epilátor je dostupný s chladivou rukavicí určenou k chlazení pokožky během epilování.

Výběr epilátoru není tak složitý, jak by se na první pohled mohlo zdát. Mějte na paměti naše rady, s jejichž pomocí si zakoupíte ten nejlepší možný epilátor.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.