Dlažba do koupelny: Jak vybrat, aby byla kvalitní, praktická a zároveň trendy?

Koupelna by měla vždy odpovídat vašemu vkusu, abyste se v ní cítili dobře, ale zároveň musí být praktická na údržbu – a v neposlední řadě bezpečná. Proto je důležitá správná dlažba do koupelny. Její pěkný vzhled jednoduše nestačí. Musíte jen dodržet pár základních pravidel, bez kterých se při výběru této podlahy neobejdete.

Zdroj foto: Peshkova / Shutterstock.com

Které dlažby jsou právě in?

Dlažbu vždy nejprve vybíráte očima, a proto by se vám měla v prvé řadě líbit. V dnešní době je v oblibě hned několik různých provedení.

  • Velké dlažby – velká dlažba je v oblibě už několik let – a jen tak se svého výsluní asi nevzdá. Zbavíte se tak navíc mnoha spár, které časem mohou zajít a vypadat nevzhledně.
  • Mramorová dlažba – zastánci luxusu na tento typ nedají dopustit, protože vypadá opravdu noblesně.
  • Šedá barva – dřevěné dlažby už nejsou tolik trendy. Raději vsaďte na šedou klasiku, která se dá kombinovat k mnoha stylům a jen tak se vám neokouká.

Dlažba musí být protiskluzová

Jakmile si vyberete tu správnou dlažbu, která lahodí vašemu oku, měli by ste se zaměřit i na jiné aspekty, které musí splňovat. Důležitým bodem je, aby měla protiskluzové vlastnosti – a vy se tak mohli v koupelně bezpečně pohybovat. Mokrá podlaha totiž často vede k nepěkným úrazům s fatálními následky. Protiskluzné dlaždice poznáte podle označení od R9 až R13, přičemž R9 má minimální protiskluz.

Zdroj foto: ImageFlow / Shutterstock.com

Vybírejte dlažbu i podle jiných parametrů

I ta nejhezčí protiskluzná dlažba nemusí dobře vypadat ve vaší koupelně. Proto se zamyslete nad velikostí prostoru, kam budete dlažbu pokládat a také zda ji chcete v lesku nebo matu.

Lesklá dlažba – výhodou je, že odráží světlo, a tím opticky koupelnu zvětší, ale obrovskou nevýhodou je, že na ní jde skoro všechno vidět. Pokud se tedy nechcete stát otrokem úklidu, raději na ni zapomeňte. Chybí jí také tolik potřebný protiskluz.

Matná dlažba – koupelně dodá pocit útulnosti a je praktická na údržbu.

Velmi zajímavá je dlažba s reliéfním povrchem. Složité údržby se bát nemusíte – a má velmi zajímavé designy. Například geometrické obrazce, kámen nebo beton.

Nezapomínejte, že dlažbu v koupelně je velmi důležité sladit s koupelnovým obkladem, aby k sobě ladili, popřípadě vytvářeli příjemný kontrast.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.