Koupelnové obklady: Jaký materiál vybrat?

Koupelnové obklady není vždy jednoduché vybrat. Podléhají totiž také určitým požadavkům moderní doby, a stejně jako šatník či barva vlasů, i jejich styl se neustále liší.

Koupelnový obklad
Zdroj foto: Julia Vadi / Shutterstock.com

Koupelnové obklady

V italské Bologni se letos konala mezinárodní výstava keramických obkladů a koupelnového vybavení Cersaie. Představila nové a nadcházející trendy obkladů a dlažeb, které se v příštím roce a v letech nadcházejících projeví v interiérech mnoha domácností. Jaké jsou ty největší trendy, kterým byste měli věnovat pozornost?

Dlaždice s efektem tapety

Jedním z nejžhavějších trendů, co se týče koupelnového designu, jsou obklady, které vytváří efekt tapety. Tyto velkoformátové vzorované dlaždice vám vytvoří skvělý designový prvek koupelny, ale také díky jejich vzoru na nich nebude vidět každá šmouha. Digitálně tištěné keramické dlaždice nebo lesklé lakované vzory z porcelánové kameniny vytváří kouzelné vzory.

Na rozdíl od tapet lze tyto obklady použít v jakékoliv místnosti, a to zcela bez rizika poškození vodou nebo teplem při jejich umístění v blízkosti umyvadla, sprchy nebo krbu. Tyto dlaždice jsou stále v kurzu a mezi lidmi stále více oblíbené. Je to dáno tím, že designéři objevují nové způsoby, jak je využít – od pokrytí celých stěn a zadních nástřiků až po vytvoření podlahového designového prvku.

Abyste co nejlépe podtrhli jejich design, stačí jimi obložit jednu nebo maximálně dvě stěny v místnosti. Do moderní koupelny doporučujeme zařadit výraznější vzory v kombinaci s jednoduchými a jednobarevnými obklady. Úžasnou kombinaci například vytvoříte použitím květinových vzorů a bílých velkoformátových obkladů.

Dlaždice v netrálných barvách

Zemské tóny již nějakou dobu patří mezi neutrální barvy, které vytvoří teplé a příjemné prostředí. Tento trend inspirovaný 70. léty stále pohání designéry v jejich tvorbě, která se stává stále žádanější.

Obklad do koupelny
Zdroj foto: alexandre zveiger / Shutterstock.com

Kovové dlaždice

Hledáte způsob, jak dodat svému prostoru trochu tepla a charakteru zároveň? Kovové dlaždice jsou perfektním řešením. Přinášejí elegantní a rustikální atmosféru do každé místnosti – a lze je použít jako akcenty nebo jako hlavní designové prvky v závislosti na požadovaném vzhledu.

Kovové dlaždice se dodávají v široké škále různých barev a textur, ale zaměřte se na teplejší kovové tóny jako je měď, zlato, bronz a stříbro. Ty dodají vašemu prostoru extra nádech třpytu, což je pro koupelnu ideální.

Barevné dlaždice

Barevnost je in! Pokud chcete koupelnu něčím oživit, rozhodně vsaďte na barevné dlaždice pastelových tónů. Tyto barevné obklady ve správné kombinaci prostor oživí, osvěží a zmodernizují. Jen se toho nebojte.

Zelená je barva roku 2022

Odstíny zelené, a to od jejich uklidňujících tónů až po sytou smaragdovou a nefritovou zelenou, patří mezi nejoblíbenější barvy interiérů. Zelené odstíny evokují pocit klidu, díky čemuž si tak můžete vytvořit z domova útulné útočiště. Na výběr je velké množství obkladů, od lesklých glazovaných dlaždic pro dynamický backsplash až po tlumené matné odstíny. Tato barva se skvěle hodí do kuchyní, obývacích pokojů, jídelen, ale také zejména koupelen.

Trendem roku 2022 jsou betonové dlaždice teraco

Betonová dlažba s povrchovou úpravou teraco je naprostým hitem roku 2022. Kráse tohoto přírodního materiálu se dnes na trhu nevyrovná žádná jiná podlahová krytina. A díky novým pokrokům ve výrobních technikách je ještě odolnější než kdy dříve! Teracové dlaždice se dodávají v různých barvách a vzorech, díky čemuž jsou ideální pro jakýkoliv prostor.

Koupelnové obklady z kamene

Velkoformátové kamenné obklady nikdy nevyjdou z módy. Kámen je přírodní a nadčasový materiál, který se používá po staletí. Lze jej využít mnoha různými způsoby, například jako je podlaha z kamenné dlažby, kamenné obklady venkovní i vnitřní. Díky řadě dostupných barev a textur si každý vybere to své.

Jakou velikost obkladu zvolit?

Rok 2022 je ve znamení improvizace a originality. Proto se nebojte kombinovat designové obklady různých rozměrů a vzorů. Vyzkoušejte kombinaci klasických kachliček 20×30 cm s rozměrem 60×120 cm. Nebojte se také ani vzorů a zkombinujte například beton a tapetové vzory, které jsou velkým hitem roku 2022.

Ať už hledáte způsob, jak oživit svou koupelnu nebo přemýšlíte o ráznějším zásahu, je důležité mít náskok v tom, co se zrovna v interiéru „nosí“. Jaké nadcházející trendy vás zaujaly nejvíce? A jakému stylu dáváte přednost vy? Necháte se často ovlivnit novinkami?

Zdroj: tileclub.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.