Zrcadlo: Do jakých místností ho umístit?

Už v pohádce o zlé maceše a Sněhurce sehrálo zrcadlo podstatnou roli. A tu má i v současném interiéru. Jak jinak byste se mohli vypravit do zaměstnání nebo školy, kdybyste pořádně nezkontrolovali svůj zevnějšek? Pojďme se podívat na to, kam všude je možné zrcadlo v obydlí umístit.

Zrcadlo na zeď

Zrcadlo je ve své podstatě důmyslným pomocníkem, jenž nachází uplatnění v řadě oblastí lidského života. Nejčastěji ho však požíváme pro osobní potřebu, když potřebujeme zjistit, jak vypadáme. Své tradiční místo má rozhodně v koupelně, v níž se zkrášlující procedury odehrávají nejčastěji. Díky tomu, že zrcadla dokážou opticky zvětšit prostor, je můžeme najít i v jiných místnostech, než je koupelna. Pozor je však třeba si dávat na vhodnost použití. Každému totiž nemusí být přemíra zrcadel příjemná.

Zdroj foto: Gaf_Lila / Shutterstock.com

Koupelnové zrcadlo s osvětlením

V koupelně by zrcadlo nikdy nemělo chybět. Je jejím základem. Jen tu zkuste si ráno čistit zuby, aniž byste na sebe viděli. Půjde to ztuha, protože si nebudete jisti, zdali vám někde na obličeji nezůstala zubní pasta. Moderní zrcadla do koupelny bývají vybavená LED světly. Nejčastěji se tedy jedná o nástěnná zrcadla, jež mohou být v různých tvarech. Oblíbený je zejména obdélník a čtverec, ale zajímavě vypadá i kruhové zrcadlo.

Určitě se oplatí pořídit také zvětšovací zrcadlo, které usnadňuje nanášení make-upu v případě, když zrak již tolik neslouží. Může ležet na poličce připravené k použití.

Nikde nekončící místnost

Pokud chcete docílit toho, aby se prostor v místnosti jevil jako nekonečný, umístěte dvě zrcadla naproti sobě na stěny. Je to celkem jednoduchý trik, kterým opticky zvětšíte místnost až dvojnásobně. Ideální je ho použít hlavně v chodbách, protože každému nemusí být tolik zrcadel okolo něho příjemný. V prostředí chodby, kam obvykle není běžný přístup denního světla, je praktickým řešením.

Zdroj foto: A.Mphotos / Shutterstock.com

Benátské zrcadlo nejen do koupelny

Netradičním mezi zrcadly je to benátské, jehož lem tvoří broušené nebo ryté zrcadlové segmenty. Díky svému broušení vytvářejí odlesky a světelné lomy a jako celek působí velmi luxusní a zajímavě. Takové zrcadlo nemusíte schovávat jen v koupelně. Své místo si najde i v romanticky laděném interiéru s důrazem na stylovost. V obývacím pokoji bude takové zrcadlo plnit dominantní úlohu. Doplnit ho mohou zarámované fotografie i menší obrázky. Výroba benátských zrcadel započala v 17. století v italských Benátkách, dostala se i do Čech a přetrvává do dnešní doby.

Do ložnice zrcadlo raději nedávejte

Podle pravidel feng-šuej by zrcadlo nemělo být v ložnici. Důvod je prostý – příliš násobí světlo, což může mít nepříznivý vliv na spánek. Ne každému se v málo zatemnělé místnosti dobře usíná. A toto samozřejmě ovlivňuje lidské zdraví a také psychickou pohodu. Mnoho vjemů mozek vnímá negativně, rozptyluje jeho pozornost, a tak zrcadlo často přispívá ke vzniku hádek a neshod mezi partnery. Přitom zrcadlové dveře u skříní v ložnici bývají velmi oblíbené. Je tedy na každém, aby zvážil, do jaké míry ho zrcadlo ovlivní a jak je na něho citlivý.

Jak velké zrcadlo by mělo být?

V rodině se obvykle vyskytují osoby různě vysoké. Aby se v zrcadle v koupelně každý dobře viděl, od dospělých až po jejich děti, je možné zrcadlo naklonit. Na chodbě není problém pořídit zrcadlo větších rozměrů, které sahá až k podlaze. Jestliže váháte, kam všude můžete zrcadlo umístit, pamatujte, že by v jeho odraze neměl být vidět nepořádek, ideální není ani směrování na dveře na toaletu, botník či odpadkový koš. Je prostě lepší se dívat na libé předměty, které navodí příjemnou atmosféru.

Zdroj foto: real_content / Shutterstock.com

Máte rádi zrcadla i v jiných místnostech než v koupelně?

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.