Autokoberce jsou nezbytnou součástí každého vozu. Proč byste bez nich neměli jezdit?

Možná tomu nebudete věřit, ale některé zprvu nepodstatné detaily mají na kvalitu a komfort jízdy obrovský vliv.

Řeč je o kobercích, které by rozhodně neměly chybět v interiéru žádného osobního automobilu. Jsou autokoberce už dost otrhané? Nastal čas je vyměnit za nové! Výběr těch nových by však pro některé z vás mohl být oříškem.

Gumové nebo textilní koberce?

Hned prvním krokem při výběru nových koberečků je zvolení vhodného materiálu. V současné době máte na výběr dvě možnosti, a to gumu nebo textil. Autokoberce na míru z gumy mají mnohem lepší vlastnosti než koberečky z textilu. Nezáleží na tom, že jim trochu chybí styl, ovšem oproti textilním kobercům se daleko lépe čistí. I podlahu auta gumové autokoberce ochrání lépe.

Zdroj foto: socrates471 / Shutterstock.com

Dejte si pozor na rozměry

Tím hlavním faktorem při výběru nových koberečků jsou samozřejmě rozměry. I když autokoberce vypadají na první pohled stejně, mohou se o milimetry lišit. Jakmile je umístíte před sedadlo, vynikne každá malá nedokonalost. Snažte se najít autokoberce vyrobené na míru, například koberce Golf. Vyberete-li správnou velikost, nebudou se při jízdě posouvat ze strany na stranu.

Jak koberce zafixovat?

I když se vám podaří nakoupit autokoberce přesně na míru vašeho automobilu, je vhodné je pro jistotu zafixovat. Některé varianty už mají fixační prvky zabudované, takže umožňují jednoduché zakotvení v podlaze. To zabrání samovolnému posouvání, což zvyšuje pohodlí a bezpečnost jízdy. A jak funguje fixační systém? Velice jednoduše! V koberci je díra a na podlaze auta je připevněný oválný šroub či hák.

Zdroj foto: BLACKDAY / Shutterstock.com

Při výběru autokoberce se zaměřte na gumové koberce s vyšším okrajem. Zabrání usazování nečistot, a navíc zvýší komfort vaší jízdy!

Ohodnoťte recept
Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.