Art Deco: Jak tento styl přenést do domácnosti?

Art Deco je významný styl, který můžete vidět na mnohých světových památkách. Pokud chcete světový design Art Deco přenést i do své domácnosti, poradíme vám, jak na to.

Art deco nábytek
Zdroj foto: ninoon / Shutterstock.com

Styl Art Deco

Tento umělecký styl pochází z romantické Francie. Vyznačuje se geometrickými tvary, přímými a hladkými liniemi, a bohatými barvami. Odráží se v něm luxus a sofistikovanost, často obsahuje metalické prvky, jako je třeba zlato nebo ocel. Výjimkou nejsou ani kamenné povrchy. Moderní podoba tohoto stylu je převzatá z dob již před první světovou válkou a ozvláštněná o trendy dnešní doby.

Barvy používané v Art Deco

Tady je třeba se rozhodně zaměřit na syté tóny barev. Do své domácnosti zvolte doplňky v barvě kobaltové modře, smaragdové či tmavě fialové. Skvěle kontrastují s šedou, ale i černou barvou – vytvoří tak dokonale elegantní atmosféru.

Rovné linie

Geometrické tvary skvěle podpoříte Art Deco doplňky, jako jsou kubistické vázy, zrcadla, konferenční stolek, podnožky a další doplňky. Stačí jeden či dva výrazné kousky, které hned navodí sofistikovanou atmosféru. Nábytek ve stylu Art Deco je typický svým vysokým leskem. Proto skleněnými vitrínami či lesklou skříní s bohatým vitrážovým zdobením opravdu nic nezkazíte.

Art deco
Zdroj foto: afalina2020 / Shutterstock.com

Umělecká díla

Tento styl je stylem, který oslavuje dramatické umění. A zde máte prostor pro realizaci. Jakékoli umělecké dílo podtrhne vznešený styl. Může to být socha, velká váza, skulptura, ozdobný květináč – hlavně se ale nesmíte držet minimalismu.

Materiály

Asi je již všem jasné, že s plastem a hliníkem v tomto stylu opravdu nepochodíte. Naopak! Zaměřte se na mramor, žulu, leštěné dřevo a drahé kovy. Tyto materiály vnesou do prostoru nádech bohatství. Samozřejmě, že tyto materiály nejsou cenově dostupné pro každého, povoleny jsou tedy i efektivní náhrady, které jsou na první pohled k nerozeznání od pravého materiálu.

Jaký styl bydlení máte doma vy?

Zdroj: bhg.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.