Zahradní osvětlení: Jak zajistit bezpečný prostor pro večerní pohodu

Zahradní osvětlení dokáže vytvořit kouzelnou atmosféru při večerním posezení s přáteli, kromě toho jde samozřejmě o praktický doplněk. K dispozici jsou různé typy a styly, můžete zkombinovat dekorativní prvky s těmi praktickými a vytvořit tak atraktivní a funkční venkovní prostor.

Zdroj obrázku: Tomasz Zajda – stock.adobe.com

Bezpečný prostor

Zahradní osvětlení může být dekorativní, ale mělo by být hlavně efektivní. Jedním z důležitých míst, které je třeba osvětlit, je oblast kolem vstupu či terasy. Jde o základní bezpečnostní prvek, díky kterému můžete pohodlně procházet i když už slunce zapadne. Praktická jsou světla s pohybovým senzorem – fungují kdykoli je potřebujete, přičemž zbytečně nevyužívají energii, když zrovna nejsou potřeba. Navíc mohou odradit i potenciální nezvané návštěvníky.

Přehledná cesta

Zejména u rozlehlých zahrad je vhodné osvětlit i cestu. Nabízí se například nenápadná zapichovací LED svítidla, která lze rozmístit po okrajích cesty. Vytváří elegantní pěšinku, přičemž zároveň zvyšují vaši bezpečnost. I v tomto případě lze využít pohybová čidla, aby osvětlení bylo efektivní.

Dekorativní prvky a akcenty

Jakmile máte hotové základy, přichází čas na dekorativní prvky. S těmi zvládnete zahradu večer přeměnit v pohádkový prostor. K dispozici jsou různá závěsná světla na stromy či sloupy, LED pásky či sloupky v různých designech. Kombinací těchto prvků vytvoříte romantický nádech a komfortní prostředí. S pomocí světla můžete zvýraznit i další dekorace v zahradě – například sochy, truhlíky a podobně. Díky pestré nabídce najdete řešení přímo na míru. To pravé pro vás nabídne LEDVANCE.

Hra se světly a stíny

Máte ve své zahradě vodní prvky? Při správném osvětlení mohou být ještě působivější. K dispozici jsou drobná zařízení, které lze umístit přímo do vody – vytvoříte tak jedinečný dojem a zvýrazníte fontánu či jezírko. Případně můžete vytvářet různé stínové efekty – lampy lze umístit různě za keře či sochy, díky tomu zahradu opticky rozšíříte a dodáte jí hloubku.

Ekologická alternativa

Nejčastější volbou jsou LED svítidla, jelikož jsou úsporná a mají dlouhou životnost. Pokud je nechcete napájet ze zásuvky či využívat baterie, jsou k dispozici zařízení využívající solární energii. Během dne se nabijí a večer pak fungují v podstatě zadarmo. Díky tomu, že jde o bezdrátové řešení, navíc nemusíte složitě řešit kabely a při rozmisťování světel jste plně flexibilní.

Zahradní osvětlení představuje estetický prvek, ale zároveň jde o klíčový faktor pro bezpečnost a funkčnost venkovního prostoru. Díky rozmanitému sortimentu a moderním technologiím zvládnete svou zahradu transformovat v komfortní místo a vyzdvihnout její krásu i v noci.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.