Jak povýšit domácí ústní hygienu na vyšší level

Zuby si čistí každý, tedy měl by. Někdo pouze jednou za den, jiný dvakrát denně a další i třikrát. Někdo si nosí sebou všude i dentální nitě či mezizubní kartáček. Nebudeme určitě nikomu sahat do svědomí, ale pravdou zůstává, že zdraví ústní dutiny souvisí s celkovým zdravím.

Zdroj obrázku: bearmoney – stock.adobe.com

Bakterie vznikající při rozkladu jídla v ústech, ohrožují nejen vzhled zubů, ale celkové zdraví. Proto se doporučuje minimálně během dne vyplachovat ústa, pokud si člověk zuby nemá jak umýt. Vedle četnosti mytí zubů a kvalitní zubní pasty, hraje důležitou roli i samotný kartáček a technika mytí zubů.

Zubní kartáček jako prevence

Zubní kartáček lze označit za důležitou prevenci pozdějších problémů. Ono je rozdíl, zda si člověk čistí zuby obyčejným kartáčkem nebo použije sonický zubní kartáček. Je to jako s hraním na housle. Aby vydávaly jedinečný zvuk, musíte je pravidelně ladit a pečovat o ně tím správným způsobem. Totéž platí o čištění zubů.

Pokud je jen tak šolicháte nebo naopak příliš tlačíte ve snaze je vydrhnout, poraníte si zubní dásně, které mohou krvácet a zadělat si na problémy. Sonický zubní kartáček vytváří jemné vibrační pohyby, je tudíž mnohonásobně efektivnější při odstraňování zubního plaku. Zubní plak je zodpovědný za řadu bolestivých problémů v dutině ústní a vzniká z něj i zubní kámen.

Ultrasonický čistič zubů

K odstranění zubního plaku a kamene slouží ultrasonický čistič zubů. Z pohodlí domova si tak odstraníte sami nejen zubní plak z mezizubních prostor, ale i již vzniklý zubní kámen, skvrny od kávy nebo čaje a zamezíte škodlivým bakteriím vyvádět neplechu ve vašich ústech. Tato investice a péče do sebe se vyplatí, protože tak snížíte počet nutných návštěv u vašeho zubního lékaře i utrpení, které většinou plyne z nedostatečné ústní hygieny.

Buďte důslední při čištění zubů a nezapomínejte používat i mezizubní kartáčky a ústní sprchu při každodenní hygieně. Také nepodceňujte ani preventivní prohlídky u zubaře. Právě stomatolog vám důkladně vyšetří dutinu ústní a zkontroluje stav vašeho chrupu.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.