Ušetřete při nákupu elektroniky

Elektronika je dnes v našich životech všudypřítomná a nepostradatelná. Telefony, tablety, počítače… jen obtížně vzpomínáme na dobu, kdy se nejednalo o věci běžné denní spotřeby. S tím ale souvisí i potřeba elektronická zařízení pravidelně obměňovat tak, aby stále splňovaly naše potřeby a požadavky. To samozřejmě nemusí být levná záležitost a takový rozbitý notebook dokáže rodinný rozpočet citelně zatížit. Naštěstí ale existují způsoby, jak na nákupu elektroniky alespoň částečně ušetřit. Jedním z nich je koupě repasovaných nebo tzv. předváděcích kusů.

Zdroj foto: Oleg Elkov / Shutterstock.com

Nové? Ne, předváděcí

Nové zboží má často alternativu v produktech, které byly sice rozbaleny, ale nikdy nebyly používány. Týká se to produktů, které sloužily jako předváděcí, tj. byly vystaveny za výlohou apod. Mají vlastnosti prakticky totožné s novými výrobky, současně ale také cenovku s nižší částkou. Občas mohou mít minimální poškození, které však člověk musí opravdu velmi pečlivě hledat.

Tyto produkty jsou tak většinou ve stavu, ve kterém se je nemusíte bát koupit ani jako dárek pro někoho blízkého. Seriózní prodejci jako je třeba digifit.cz navíc stav produktu přesně popisují a rozdělují do kategorií na naprosto bez poškození nebo s minimálním poškozením. Kromě kategorie předváděcích produktů pak nabízí prodejci také repasovanou elektroniku.

Repasovaná elektronika a její výhody

Jako repasovanou elektroniku označujeme takové produkty, které již po nějakou dobu používané byly, prošly ale kompletním vyčištěním a uvedením do původního stavu. Repasované notebooky tak mohou nést určité známky opotřebení, jsou ale plně funkční a samozřejmě o další kus levnější.

Notebooky, které prošly repasí mají čistý a aktualizovaný operační systém a jejich funkčnost je pečlivě otestovaná. Rychlost přístupu k disku i operační paměť vždy odpovídají aktuálním standardům tak, aby byl notebook bez problémů použitelný. Vnější stav notebooku může nést určité známky opotřebení, často je i ten ale jako nový. Přesný stav notebooku prodejce samozřejmě vždy uvádí.

Jedinou nevýhodou, na kterou je třeba upozornit, je fakt, že u používaných notebooků nelze garantovat výdrž baterie jako u nového přístroje, neboť baterie s časem svoji kapacitu do jisté míry ztrácí. I to je ale předmětem testování a do prodeje se dostávají pouze notebooky, u nichž byla ověřena výdrž baterie alespoň na hodinu a více.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.