Trendy v bydlení 2022: Inspirujte se těmito 6 trendy vychytávkami

Každý rok přichází bytoví designéři se novinkami, které určují, co je právě trendy a co už fakt ne. Takže pokud přemýšlíte o novoroční renovaci či jednoduché změně, máme pro vás hned několik nápadů.

Zdroj foto: Photographee.eu / Shutterstock.com
Zdroj foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

Díky nim se váš domov promění v útulnou oázu klidu a harmonie.

Motivy květin a květů

Přirozenost je základem útulné atmosféry. Hitem v trendech bydlení roku 2022 budou květiny a květy různých druhů a barev. Těmi si můžete vyzdobit jak váš obývací pokoj, ložnici, tak také vaši kuchyni.

Oblibě se také stále těší například sukulenty, kaktusy a tráva, a ne jinak tomu bude i následující rok. Stébla, pampové nebo pšeničné trávy přináší do místnosti nezbytný faktor pohody – a v kombinaci s vhodně zvolenými barevnými tóny dodají celé místnosti osvěžující atmosféru.

Udržitelné dekorace

Udržitelnost není trend, ale spíše životní styl. Chování k životnímu prostředí a přírodě je důležité, a stále více lidí se snaží změnit své spotřebitelské zvyky a brát na přírodu ohledy. V tomto duchu se také ponesou trendy bydlení pro rok 2022.

Plastové předměty jsou tedy nahrazovány tradičními přírodními materiály jako je dřevo, bavlna a kámen. Tyto přírodniny v domácnosti evokují nejen pocit útulnosti a pohodlí, ale stále více se využívají také z ekologických důvodů. Bytové doplňky z bavlny, ratanu, vlny a juty vytváří oblíbený boho styl a také vyzařují jedinečné teplo.

S touto udržitelnou výzdobou se váš domov opět stane tichou oázou pohody, kde jednoduše zapomenete na shon každodenního života.

Zdroj foto: Photographee.eu / Shutterstock.com
Zdroj foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

Nebojte se geometrických tvarů

Mezi nejživější trendy roku 2022 patří geometrické vzory a tvary, které můžete využít jak na ložním prádle, na podlaze, tak třeba i jako dekorace na zeď. Jasné linie zajišťují více lehkosti, a kontrast mezi barvami dodává místnostem více veselosti a svěžesti. I drobné doplňky jako textilie, nádobí a vázy mají vliv a jsou velmi oblíbené. Dokonce i police, taburety a odkládací stolky v hranatých tvarech upoutají pozornost, a jednotlivě umístěné vytvářejí dekorativní a moderní efekt. Ovšem i v tomto případě se raději držte hesla: někdy méně je více.

Samet se vrací

Možná budete překvapeni, ale materiálem roku 2022 se stal měkoučký samet. Ten je nejen neuvěřitelně měkký a nadýchaný, ale také se skvěle přizpůsobí každému stylu bydlení a vždy dodá jakýsi nádech luxusu. Záleží pouze na vašem vkusu, jakou barvu si zvolíte. Sametové pohovky a křesla, do nichž se můžeme opravdu pěkně zachumlat, navodí v zimních měsících útulnou a příjemně teplou atmosféru. A kdo se nechce pouštět do větších akcí, a i přesto „jít s dobou“, může využít k dekoraci například sametové polštáře, deky nebo závěsy.

Kancelář jako součástí domova

Pandemie Covid-19 výrazně ovlivnila i požadavky co se týče bydlení. Mnoho lidí začalo pracovat z domu, ale většina z nich neměla vyhovující podmínky. Proto se výrazně zvýšila poptávka po malé domácí kanceláři. Pokud vám prostor neumožňuje zařídit si svou domácí kancelář, můžete si zařídit pracovní kout v obývacím pokoji. Ovšem i sestavení takového koutku má svá pravidla. Důležitou roli hrají zejména barvy, které ovlivňují vaši koncentraci. Vyhněte se výrazným tónům, ty velmi rychle člověka unaví. Raději vsaďte na klasiku v podobě bílé nebo jemné odstíny smetanové či kapučína. Nezapomeňte ani na vhodně zvolené doplňky a živé rostliny, které vám práci zpříjemní.

Barvy roku 2022

Pokud jde o barvu v roce 2022, trendy budou všechny jemné odstíny. Ovšem na prvním místě žebříčku bude barva žlutá. Výrazná žlutá upoutá pozornost na první pohled a do místnosti vnese více slunečního jasu. Pokud jste příznivci jemných tónů a do výmalby stěn se vám nechce, stačí místnost oživit pouhými doplňky. Například takové polštáře či deky v hořčicové barvě udělají spoustu parády.

Ačkoliv je na trhu spoustu novinek, záleží pouze na vás a vašem stylu, ve kterém se cítíte dobře. A právě někdy vlastní pocit a intuice jsou těmi nejlepšími designéry.

Zdroj: deavita.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.